Andrus Ansip esines visioonikonverentsil Tartu 2030

Uudis
|
16.09.2005

Tartu, 15. september 2005 – Visioonikonverentsil “Tartu 2030” esinenud peaminister Andrus Ansip rõhutas vajadust pöörata ühiskonnas rohkem tähelepanu inimeste tervisele ning kutsus üles senisest enam tundma uhkust Eesti riigi ja meie eduka majanduse üle.

Peaministri sõnul peame pöörama veelgi enam tähelepanu sündivuse suurendamisele, sest muidu ei ole varsti enam neid inimesi kellele me täna Eesti riiki ehitame.

“Sündivuse tõstmise kõrval tuleb sama põhjalikult mõelda ka sellele, miks me nii noorelt sureme. Lodevus ja iseendast mittehoolimine kujutab otseselt ohtu meie riigile. Eluga rahulolu algab aga kodust.

Tugevate ja tervete kodude kujunemisele aitab omakorda kaasa rahvuslikku rikkust tootev stabiilne majanduskeskkond. Kui majandus areneb, siis läheb ka riigil ja tema kodanikel hästi. Ühiskonna kihistumist mõõtev Gini indeks on alates 1994. aastast olnud Eestis stabiilselt madal ning heal euroopalikul tasemel,” lausus Andrus Ansip.

“Stabiilne majanduskeskkond on taganud Eestile väga tugeva kasvu, mis viimases kvartalis küündis isegi kümne protsendini. Selle põhjal võime rehkendada, et Eestile on täiesti jõukohane saavutada 2030. aastaks põhjanaabrite soomlastega samaväärne elatustase ning vaid kümne aastaga oleme tänase majanduskasvu juures Euroopa Liidu keskmisel tasemel. Nii lihtne see siiski ei ole – ilma majandust ümberstruktureerimata ja teadmistepõhisele arendustegevusele suunamata pole selline kiire areng meile jõukohane.

Vaadates tagasi millisest ühiskonnast me oleme tulnud ning kuhu me tänaseks oleme jõudnud, on mille üle rõõmustada. Üksnes meie endi võimuses on lõpetada jutud, justkui kõik oleks halvasti ja kogu aeg on kriis. Usun, et rahva kasvav eneseuhkus kajastub otseselt meie inimeste eluaastates,” kõneles peaminister visioonikonverentsil “Tartu 2030”.

_____________________________________
Valitsuse kommunikatsioonibüroo briifinguruum
http://www.riik.ee/brf/
pressatriik [dot] ee 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt