Aivar Sõerd: Eesti toetab Läti pingutusi hea nõuga

Uudis
|
12.03.2013

Eilsel kohtumisel Läti ajakirjanikega kinnitas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd, et Eesti toetab Läti pingutusi euroalaga liitumiseks ning jagab naabrile lahkelt kogemusi.

Aivar Sõerdi sõnul tundsid Läti ajakirjanikud elavat huvi Eesti kogemuse vastu euroalaga liitumisel. Küsiti ka Eesti elanike suhtumise kohta eurotsooni liikme kohustustesse, sealhulgas osalemise kohta EL stabiilsusmehhanismides.

„Paratamatult seonduvad liikmelisusega mitte ainult saadav kasu vaid ka kohustused,’’ lausus Sõerd. ’’Euroala stabiilsusmehhanismides osalemiseks on tarvis ühiskonnas väga kannatlikult ja igakülgselt selgitada, miks peab panustama ja näitama üles solidaarsust. Ühise Euroopa võlakriisi lahendamisest sõltub iga riigi majanduslik heaolu,’’ rõhutas reformierakondlasest parlamendisaadik Läti ajakirjanikele ning lisas, et Eestile jagas omal ajal nõuandeid tema lähinaaber Soome.

Sõerdi sõnul on rahaturud tegelikult juba arvestanud sellega, et peagi on kõik kolm Balti riiki eurotsooni liikmed. ’’Teadaolevalt on Leedu valitsus hiljuti seadnud liitumise tähtajaks 1. jaanuari 2015. Nagu Eesti, on ka Läti ajanud vastutustundlikku eelarvepoliitikat ja veel ühe korras rahandusega riigi lisandumine eurotsooni annab täiendavat lisaväärtust kogu rahaliidule,’’ rõhutas Aivar Sõerd.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt