Aivar Sõerd alkoaktsiisi laekumisest: see on täiesti ebareaalne

Uudis
|
10.04.2018

“Maksutulu laekus ligi 17 protsenti enam kui eelmise aasta veebruaris, aga alkoholiaktsiisi laekus 6 (kuus!) miljonit eurot. Teadaolevalt pole peale viimast majanduskriisi olnud kordagi sellist asja, et alkoholiaktsiisi on laekunud alla 6 mln euro kuus. Aastas kokku peab laekuma alkoholiaktsiisi 333 miljonit eurot. See on täiesti ebareaalne, isegi arvestades jaanuarikuu varumist.

Ülejäänud maksude väga hea laekumine on täiendav kinnitus sellest, et majanduskasv on suurelt üle potentsiaalse taseme. Riigieelarve seisukohast tähendab see seda, et nominaalselt peab olema suur ülejääk, et struktuurses mõttes tasakaalu jääda. Kõigi institutsioonide prognoosid Eesti kohta ütlevad, et meie majandus kasvab üle potentsiaali. Vaid rahandusministeerium on seni raiunud, et majanduskasv on potentsiaali lähedane. Ilmselt uue kevadise prognoosi tegemisel tuleb seda positsiooni korrigeerida.

Rahandusministeeriumi maksulaekumise andmetest nähtub, et 2018. aasta eelarve puudujääk ulatus veebruari lõpus 0,16 protsendini SKPst, ehk oli 40 mln eurot. Seda vaatamata maksutulude erakordselt heale laekumisele. Milline oli reservide, ehk likviidsete varade seis veebruari lõpus, selle kohta infot pole.”

Loe lisaks: http://arileht.delfi.ee/a/81721719


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt