Aasta Liberaal 2012 on Kalev Kukk

Uudis
|
16.11.2012

Reedel Liberalismi päeva tähistamisele pühendatud Liberalismi Akadeemia seminaril Tallinnas Swissotelis kuulutati Aasta Liberaaliks 2012 Kalev Kukk, ametilt peaministri majandusnõunik, Tallinna Ülikooli inimgeograafia külalisõppejõud ja tõlkija. Samuti esitleti akadeemia poolt kirjastatud teost „Vabaduse raamat. 111 teost liberaalsest vaimuloost“.

„Kalev Kukk vääriks mitte ainult aasta, vaid lausa aastate liberaali tiitlit. Kalevis ühineb majandusteadlase pädevus avara humanistliku hingelaadiga, lisaks terav pilk pahempoolitseva populismi läbinägemiseks. See laseb tal peaministri nõunikuna hoida silma peal otsuste teadmuspõhisusel ja realistlikkusel,“ ütles Liberalismi Akadeemia nõukogu liige Paul-Eerik Rummo.

„Kalevile tiitli omistamise otseseks ajendiks on suurepärase „Vabaduse raamatu“ suurepärane tõlge, kuid kõik teavad, et see pole esimene oluline vabadusfilosoofia tähtteos, mille Kalev on eesti lugejani toonud. Ja loodetavasti ka mitte viimane,“ sõnas Rummo.

Aasta Liberaali auhinda annab Liberalismi Akadeemia välja juba kolmas kord, eelnevalt on selle saanud rahandusminister Jürgen Ligi ja ajakirjanik Anvar Samost.
Tiitel antakse inimesele, kes on välja paistnud vaba mõtte, ausa kriitika ja populismi vastasuse eest. Seekordse auhinna valmistas spetsiaalselt selleks korraldatud konkursi võitnud EKA tudeng Kristjan Treiberg.

Seminaril esitletud eesti keelne tõlge „Vabaduse raamat. 111 teost liberaalsest vaimuloost“ sisaldab ülevaateid 111 vabadust ülistavast raamatust või lühemast kirjutisest, taustaks originaaltsitaadid. Refereeritavate teoste autoriteks on teiste seas sellised maailmanimed nagu Aristoteles ja Cicero, John Locke ja Adam Smith, Ludwig von Mises ja Friedrich A. von Hayek jt. Esitletud kirjutiste sõnumi on lugejateni toonud enamasti saksa ja šveitsi mainekad teadlased ja publitsistid. Esmakordselt ilmus teos 2007. aastal Neue Zürcher Zeitung kirjastuse väljaandel.

Liberalismi päevale pühendatud seminaril võtsid sõna Liberalismi Akadeemia tegevjuht Rain Rosimannus ja „Vabaduse raamat. 111 teost liberaalsest vaimuloost“ üks tõlkijatest, Kalev Kukk. Väliskülalisena esines Mont Pelerin ühingu liige Dr. Detmar Doering. Sotsiaaldemokraatlikust kriisist ning kuidas viia liberaalse majanduspoliitikaga Eesti inimeste palk Euroopa Liidu keskmiseni, rääkisid seminaril antiikajaloolane Mikael Laidre ja SEB panga analüütik Peeter Koppel.

Liberalismi Akadeemia eesmärgiks on edendada liberaalset maailmavaadet, et seista vastu sotsialistlike meeleolude tõusule ühiskonnas. Lähemalt saab Liberalismi Akadeemiast lugeda www.liberalism.ee.

Lisainfo:

Ksenja Ruzevitš
Liberalismi Akadeemia projektijuht
ksenjaruatgmail [dot] com


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt