​Reformierakond: Tallinna eelarve on oleviku, mitte tuleviku eelarve

Uudis
|
15.11.2018
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon ei toeta Tallinna 2019. aasta eelarvet, kuna Keskerakondlik linnavalitsus kasvatab kulusid munitsipaalpropagandale 6,1 miljonile aastas, ei toeta Tallinnas eestikeelsele õppele üleminekut ja lasteaedade kohatasu kaotamist ning ei ole aasta jooksul suutnud pidada valimistel lubatud plaani vaadata Tallinna maksumaksjale kallid hoonete halduslepingud soodsamateks üle. 
 
“Tallinn on jõukas linn, kuid seda tänu võimalusele kasvatada maksumaksjate arvu muu Eesti arvelt. Igal aastal lisandub meile umbes 5000 uut maksumaksjat, sel on siiski demograafilised piirid. Vaadates suurt visiooni, tuleks juba täna hakata Tallinnas planeerima tulevikulahendusi, uudseid transpordiühendusi, sealhulgas Tallinn-Helsinki tunnelit kaksikpealinna sünniks ning leida ka vastus, kuidas pakkuda paremaid teenuseid vananevale elanikkonnale. Volikogule esitatud kavand on bürokraatlik dokument, milles puudub vastutus ja vastus Tallinna tuleviku olulistele küsimustele. Teeme omaltpoolt selleks ka ettepanekud, kuid visioonitu kava sellisena meie toetust ei saa. Sümptomaatiline on, et Keskerakond ei täida avalikkusele antud lubadusi vaadata üle Tallinnale väga kalliks läinud koolide halduslepingud, ka see on miljonites mõõdetav probleem,” sõnas Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.
 
Michali sõnul esitab Reformierakonna fraktsioon mitmed ettepanekud, alates eestikeelsele õppele üleminekust lasteaedades, lasteaedade kohatasu kaotamiseks, uute transpordiühenduste uurimiseks, õpilasmaleva täiendavaks rahastamiseks ning pensionäridele täiendavate teenuste pakkumiseks. 
 
“Ühelt poolt on mõistlik idee koondada kõik linna ametiasutused ühte hoonesse, kuid enne kui 76 miljoni eest hakatakse uut haldushoonet ehitama, tuleb korda teha Tallinna Linnahall, mis seisab juba aastaid laokil. Samuti tuleb Tallinnas hakata tõstma kiiremas tempos õpetajate palkasid, kui me tahame, et noori õpetajaid tuleks juurde ja hariduse kvaliteet ei kannataks,” lisas linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Ants Leemets. 
 
Tallinna linna 2019. aasta eelarve on täna Tallinna linnavolikogus esimesel lugemisel. Eelarve eelnõu kohaselt on Tallinna 2019. aasta eelarve sissetulekute ja väljaminekute kogumahuks 761 miljonit eurot. 

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt