Airis Meier kandideerib riigikogu valimistel, et kaitsta sünnijärgsete topeltkodakondsete õigusi

Uudis
|
15.11.2018

Reformierakonna välissekretär ja pikaajaline erakonna liige Airis Meier kandideerib märtsis riigikogu valimistel Tartus, et toetada neid sünnjärgseid Eesti kodanikke, kellel on topeltkodakondsus, kuid keda riik täna ei väärtusta. 

Nimelt, algatas Reformierakond Riigikogus seaduse eelnõu, mis lubaks sünnijärgsetel Eesti kodanikel, kelle on ka mõne muu riigi kodakondsus, jätta täisealiseks saamisel alles mõlemad kodakondsused. Valitsuserakonnad ja EKRE hääletasid septembris  seaduse vastu.

“Alates Eesti liitumisest Euroopa Liiduga ehk pea 15 aastat olen ma Büsselis seisnud Eesti huvide eest. Nüüd aga ütleb EKRE, et ma olen mugavuskodanik. Mina ja minu lapsed pole Eestile vajalikud, sest meie teadmised on liiga rikutud euroopalikest väärtustest ning me oleme liiga avatud maailmale,” märkis Airis Meier. 

“Minusuguseid eestlasi on palju: “rikutud” väärtustega, avatud maailmale kuid siiski eestlased nii keelelt, kultuurilt kui südames. Meie inimesed on kõige tähtsamad, elagu nad Eestis või eemal” ütles Meier.

Välisriigis elavate eestlaste nimetamine julgeolekuohuks on ärritanud paljusid Eesti inimesi nii, et Airis Meieri survegrupina loodud Facebooki grupiga “Õigus jääda eestlaseks” on tänaseks liitunud üle 2400 inimese. 

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et tal on hea meel, et Eesti diasporaa huvidel on Reformierakonnas eestkõneleja. “Elades Brüsselis nägin, et Eestist väljas elavad eestlased on tihti suuremad patrioodid, kui nii mõnedki kodumaal elavad inimesed. Väga hea, et Airis on võtnud nende huvide eest seista,” ütles Kaja Kallas.

Airis Meier on topeltkodakondsusest pikemalt kirjutanud siin.
Facebooki grupp “Õigus jääda eestlaseks


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt