Eesti Reformierakond asutati 13. novembril 1994. Tänaseks on Reformierakonnast saanud Eesti suurimaid erakondi, mis ühendab üle 11 000 liberaalse maailmavaatega inimese.

Erakonna juhtimise põhimõtted paneb paika Reformierakonna põhikiri.

Kaja Kallas lipud 1 1Kaja Kallas

Reformierakonna esimees alates 14. aprill 2018.

Kaja Kallas on sündinud Tallinnas. Pärast juuraõpingute lõpetamist Tartu Ülikoolis tegutses ta advokaadina ning töötas end esimese ja noorima naisena kahe advokaadibüroo, Luiga Mody Hääl Borenius ja Tark & Com partneriks. Advokaadina spetsialiseerus ta Eesti ja Euroopa konkurentsiõigusele.

2010. aastal astus Kaja Reformierakonda ning sai 2011. aasta parlamendivalimistel isikumandaadiga Riigikogu liikmeks. Riigikogus oli ta kolm aastat majanduskomisjoni esimees. 2013. aastal sai temast Reformierakonna aseesimees.

Alates 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistest oli Kaja Euroopa Parlamendi saadik. Brüsselis töötas ta igapäevaselt ühtse digituru strateegia, energia- ja tarbijapoliitika ning ELi ja Ukraina vaheliste suhetega. Ta seisis väikese ja keskmise suurusega ettevõtete käekäigu eest ning on alati toonitanud, et blokeeringud ja piirangud digitaalses maailmas ei lase tekkida uutel ja innovaatilistel ettevõtetel. Ta pooldab innovatsiooni ning on mitmel korral maininud, et regulatsioonidega ei tohi tehnoloogilist revolutsiooni tagasi pöörata ega innovatsiooni takistada.

Kaja tööd Brüsselis tunnustati mitmel korral sellega, et ta valiti mõjukaimate europarlamendi saadikute hulka. 2017. aasta sügisel valis poliitikaväljaanne Politico Kallase Brüsseli mõjukaimate naiste hulka ja 2016. aasta kevadel 40 mõjukaima saadiku hulka. Sama aasta sügisel paigutas vabaühendus VoteWatch Kallase 70 mõjukaima saadiku hulka. 2017. aasta märtsis hindas VoteWatch, et Kallas on digi- ja telekommunikatsioonipoliitikate valdkonnas mõjukuselt kuues saadik.

Kaja Kallase juhtimisel võitis Reformierakond 2019. aasta Riigikogu valimised, saades parlamendis rekordilised 34 kohta. 2021. aasta 26. jaanuaril sai Kaja Kallasest peaminister kui president nimetas ametisse tema Kaja Kallase juhtitud valitsuse.

Kaja on varajane ärkaja – siis, kui teised alles voodis teist külge keeravad, on Kajal juba hommikusörk tehtud. Ta armastab väga veeta aega oma pere ja lastega, kes on talle õpetanud maailma läbi lapse silmade vaatama.

Eelmised esimehed:

Esimees aastatel 2017-2018

Esimees aastatel 2014-2017

Esimees aastatel 2004-2014

Esimees aastatel 1994-2004

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt