Tänasel istungil hakkab Tallinna linnavolikogu arutama Reformierakonna ettepanekut kärpida linnajuhtide meediakulutusi ja tõsta selle arvelt vabaneva rahaga eakatele makstavat pensionilisa 200 euroni.
Linnavolikogu sotsiaalkomisjoni liige, Reformierakonna Tallinna seenioride klubi juhtinud Liis Klaar meenutab, et enne kohalikke valimisi toetasid kõik erakonnad, nende seas ka Keskerakond ja Sotsiaaldemokraadid pensionilisa tõstmist 200 euroni. „Tallinnas on ca 93 000 pensionäri, kes ootavad jätkuvalt selle lubaduse täitmist,“ sõnas Klaar.
Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Sander Andla lisas, et aprilli algul tõusis keskmine pension 700 euroni, mis on viimase 15 aasta suurim pensionitõus, ning aasta algusest on keskmine pension taas tulumaksuvaba, mis jätab vanemaealistele kätte täiendavad 460 eurot. „Riik näeb vaeva pensionäride heaolu suurendamiseks. Tallinn Eesti suurima ja jõukaima omavalitsusena peaks samuti suutma vähemalt lubatu ellu viia,“ ütles Andla.
Ta selgitas, et Tallinna linna poolt eakatele makstav hinnatõusu kompensatsioon ehk pensionilisa on hetkel 175 eurot ning seegi tõus on toimunud opositsiooni survel. “Pensionilisa täiendav tõstmine 200 euroni maksab ca 2,5 miljonit eurot. Meediategevusteks on Tallinna 2023. aasta eelarves ette nähtud pea 3 miljonit eurot, millele lisandub ligi 70 kommunikatsioonitöötaja aastane tööjõukulu. Tallinna kommunikatsioonitöötajate keskmine palk on 2058 eurot kuus. Pealinna maksumaksjatele tähendab see iga aasta ca 2 miljoni euro suurust kulu,” märkis Andla.
Enne linnavolikogu istungit arutas Reformierakonna ettepanekut pensionilisa tõstmiseks ka volikogu sotsiaalkomisjon ning otsustas keskerakondlaste vastuseisu tõttu seda mitte toetada. Keskparteilased ei pidanud linna meediakulude kärbet otstarbekaks. Nende esindajad viitasid komisjonis, et selle tulemusena jääksid paljud meediatöötajad ilma tööta ning neile tuleb maksta ka koondamistasusid.
Ehkki Sander Andla ei usu, et Keskerakonna vastuseis linnajuhtide meediakulude kärpimisele on muutumas, loodab ta, et teised erakonnad panevad selles küsimuses seljad kokku. Reformierakonnal on Tallinna 79-liikmelises volikogus 15, Eesti 200-l ja EKREl 7, sotsiaaldemokraatidel 6 ning Isamaal 5 ehk kokku 40 kohta. Keskerakonna fraktsiooni kuulub 39 linnavolikogu liiget.