Keskerakond ja sotsid eelistasid linna meediakulusid pensionäridele

Uudis
|
07.04.2023

Eilsel Tallinna linnavolikogu istungil hääletasid Keskerakond ja sotsid vastu Reformierakonna esitatud eelnõule, millega oleks kärbitud linnajuhtide meediakulutusi ja tõstetud vabaneva raha arvelt eakatele makstavat hinnatõusu kompensatsiooni ehk pensionilisa 200 euroni.  

“Tallinnas on ligi 93 tuhat pensionäri, kes ootavad linnajuhtidelt valimiste eel lubatu täitmist ehk pensionilisa tõstmist 200 euroni. Meie ettepanek on see ära teha, ammu on aeg,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.  

Ta selgitas, et pensionilisa tõstmine 175 eurolt 200 euroni maksab ca 2,5 miljonit eurot. “Võrdluseks, et käesoleva aasta eelarves on Kõlvarti ja teiste linnajuhtide eetriaja jaoks ligi 3 miljonit eurot maksumaksja raha. Lisaks on linna palgal ligi 70 kommunikatsioonitöötajat keskmise palgaga 2058 eurot, mille kogukulu maksumaksjale on veidi vähem kui 2 miljonit eurot. Sellest piisaks pensionäridele antud lubaduse täitmiseks ja jääks ülegi,” märkis Michal.  

Ettepaneku poolt hääletasid lisaks Reformierakonnale Eesti 200, Isamaa ja EKRE saadikud. Vastu olid Tallinna võimuliitu kuuluvad Keskerakond ja sotsid.  

Michal nentis, et Keskerakonna vastuseis meediakulude kärpele ja meediatöötajate vallandamisele siiski kurvastas teda ja kolleege. “Veidi oli see oodatav, kui volikogu istungile eelnenud sotsiaalkomisjoni arutelul rääkisid keskerakondlased veidrat juttu, kuidas linna meediatöötajate vallandamise tulemusel jääks palju inimesi korraga töötuks, mille tagajärjel tuleb neile sotsiaaltoetusi maksma hakata. Lootsime siiski, et pensionäridele pealinnas lubatu on olulisem ostetud eetriajast ja semudest meediamasinas. Tuleme selle ettepaneku juurde peatselt tagasi, meie survel on linn juba kulutusi kärpinud ja raha lastega perede ning pensionäride heaks kasutanud,” märkis Michal. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt