Yoko Alender: Keskerakond hoiab osa ühiskonnast teises inforuumis

Uudis
|
Yoko Alender
|
01.06.2017

Seni, kuni poliitilise otsusega hoitakse osa ühiskonnast teises keele- ja inforuumis, on lõimumine läbikukkunud, ütles riigikogus Eesti inimarengu aruande arutelul Reformierakonna fraktsiooni nimel kõnelenud Yoko Alender.

„Miks jäi tegemata ühtse Eesti lasteaia ja kooli reform, selle üle võivad arutleda ajaloolased. Praeguse peaministri erakond on võimendanud eri inforuumide teket, koondades pealinnas kogu venekeelse täiskasvanuhariduse Lasnamäele, sulgedes seal eesti koole ja lubades vene koolidele erandeid eestikeelse hariduse osakaalus,“ lausus Alender.

Riigikogu liikme sõnul märgitakse ka inimarengu aruandes, et riik suunab lapsed kolmeaastaselt paralleelmaailmadesse ja imestab, et lõimumine ei toimi. “Nii taasloome lasteaiast alates ebavõrdust, mis jätkub edasistes haridus-, elukoha- ja töökohavalikutes, isegi oodatavas elueas,“ ütles ta.

„Eksperdid on inimarengu aruandes oma selged soovitused andnud, ka rahvas on väljendanud oma tuge. Nii presidendi sissejuhatuse kui kogu aruande läbiv tungiv soovitus on üks eestikeelne lasteaed ja kool. Praeguse valitsuse pakutud poliitika ei vii sihile,“ lisas Alender.

Reformierakonna parlamendisaadiku sõnul jääb arusaamatuks, miks soovib valitsus eesotsas Keskerakonna haridus- ja teadusministriga hoida osa ühiskonnast kehvemate võimaluste juures, teises inforuumis ja otsustab mitte võtta kuulda ekspertide arvamust.

„Eestil on vaja iga inimest. Meid on siin nii vähe, et kedagi ei saa kõrvale jätta. Meie ülim eesmärk peaks olema pakkuda kõigile võrdseid võimalusi, luua keskkond, kus igaühe potentsiaal saab täielikult ellu rakenduda,“ rõhutas Alender.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt