Võrklaev: EKRE teeb riigikogus tsirkust ilma mingi sisulise põhjuseta

Uudis
|
Mart Võrklaev
|
10.06.2021

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Mart Võrklaeva sõnul on EKRE valinud Riigikogus sisulise debati tapmise ja parlamendi naeeruvääristamise tee.

“Valitsusest väljakukkumisest saadik on EKRE pidevalt ähvardanud obstruktsiooniga Riigikogu töö täielikult halvata. Tänane valitsuskoalitsioon on püüdnud opositsiooni kõigi seaduste arutamisel sisuliselt kaasata ja nende märkustega arvestada. Kui Martin Helme ütleb, et EKRE ajab terve päevakorra umbe ajada, tähendab see, et neil ja nende valijatel puudub huvi sisulise poliitilise debati vastu. Kui EKRE oli valitsuses, oli nende jutupunkt, et demokraatia on see, kui enamus saab otsuseid teha. Opositsioonis ütlevad nad aga, et valitsus ei tohi teha midagi, mis nende seisukohtadega vastuollu läheb. See on uskumatult silmakirjalik. Absoluutselt kogu riigikogu tööd blokeerides naeruvääristatab EKRE parlamenti ja kahjustatab Riigikogu mainet. Koalitsiooni seisukohast saame ainult Riigikogu päevakorraga edasi minna nii nagu meie kodu- ja töökord seda ette näeb, ükskõik kui palju see siis aega võtab.

Mis puutub praeguse kunstliku pahameele sihtmärgiks valitud isikuandmete seaduse muudatustesse, siis need on veel valitsuses olles kooskõlastusringile saatnud nii siseminister Mart Helme kui siseminister Alar Laneman. Kogu EKRE valitsusdelegatsioon on seda eelnõu eelmises valitsuses toetanud. Mingit suure venna andmebaasi nendega ei looda, inimeste biomeetrilised andmed, mida riik juba praegu erinevatesse andmebaasidesse kogub, viiakse ühte suurde ja turvalisse andmebaasi, kus ei ole andmeid, kelle biomeetrilised andmed need on. Andmete kasutamine jätkub täpselt samamoodi nagu praegugi. Nii et mingit sisulist probleemi siin ei ole, kui EKRE-l oleks päriselt soov seaduses midagi paremaks teha, siis selleks oleme põhiseaduskomisjonis olnud avatud, muide üht EKRE parandusettepanekut me seal toetasime.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt