Valla elujõud on külas!

Uudis
|
03.10.2009

Külade arendamiseks on tegelikult väga palju häid võimalusi. Euroopa Liit toetab külade ühistegevusterinevate programmide kaudu. Neid rahasid saab ja tuleb oluliselt rohkem kasutada.

Küsimus on selles, kas me tahame ja oskame kõiki võimalusi täiel määral kasutada. Vastus peitub külaelanikes endis. Kas suudetakse leida endi seast eestvõtjaid ja neid piisavalt toetada ja julgustada. Põlva vallas on olemas häid näiteid külaelanike ühise ettevõtlikkuse kohta – Taevaskoja, Vanaküla, Rosma , Lutsu. Nende kogemusi saab ära kasutada ja õppida ka partneritelt välismaalt. Vallavalitsus saab siin kaasa aidata toetuste, nõustamise ja koostööpartnerite otsimisega.

Meie tulevik sõltub sellest, kas noored otsustavad jääda koduvalda. Pakkudes noortele piisavalt võimalusi meeldivaks füüsiliseks ja vaimseks tegevuseks, tõstame nende enesehinnangut. Ühistegevuse käigus paranevad nii suhtlemis- kui ka juhtimisoskused ning suureneb seotus kodukohaga. Kas vallas on piisavalt võimalusi noorte jaoks? Arvame, et eriti suuremates keskustes on võimalik noorte ühistegevust laiendada. Külades tühjadena seisvaid hooneid saaks kasutada noorekate jaoks.

Põlva vald on kohalikke vallateid remontinud ja hästi korras hoidnud. Kahtlemata on vaja taastada ja remontida suuremate keskuste kattega teid ja tänavaid kuid oluline on et see ei käiks külateede arvelt. Korralike teedeta ei saa ka küla elu normaalselt areneda.

Toetame ka kergliiklusteede väljaehitamist suuremate külade ja Põlva linna vahel. Sellega suurendame liiklejate turvalisust, investeerime tervislikku eluviisi ja säästame korraga nii raha kui ka keskkonda.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt