Valitsusliit: opositsioon naeruvääristab Riigikogu

Uudis
|
12.06.2008

Eesti Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ja Eesti Sotsiaaldemokraatide Riigikogu fraktsioonid nimetavad öö läbi kestnud kümneminutiliste vaheaegade võtmisega säästueelarve vastuvõtmist pidurdava Riigikogu opositsiooni käitumist parlamendi tööd naeruvääristavaks.

“On selge, et majandusolukorraga tõttu on Eesti riigil vaja kärpida oma kulutusi,” ütles SDE fraktsiooni esimees Eiki Nestor. “Selline käitumine tagab Eesti riigi majanduse usaldusväärsuse, sest ELis on vähe riike, mis suudavad nii paindlikult reageerida.“

“Opositsiooni käitumine on destruktiivne, selle taga ei kuma ühtegi positiivset lahendust ega ühtset nõudmist,” sõnas IRLi fraktsiooni aseesimees Andres Herkel. “Selline põhjendamatu “ööistungisport” madaldab meie poliitilist kultuuri. Tegemist on obstruktsiooni paroodiaga,” ütles Herkel.

Opositsiooni kahe partei praegune käitmine ei aita kaasa sisuliste lahenduste leidmisele, nende parandusettepanekutest paljud pole kooskõlas seadustega. “Meil on vaja koostööd lahenduste otsimisel, mitte parlamendi töö pidurdamist ja naeruvääristamist,” rääkis Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus. “Praeguse käitumisega õõnestavad  Keskerakond ja Rahvaliit Riigikogu usaldusväärsust. Nende käitumise motivatsioone on raske mõista ka seetõttu, et Riigikogu saalis toimunud aruteludest pole võimalik välja lugeda, mida opositsioon tegelikult taotleb.”

Opositsioon pole suutnud siiani välja tulla sisulise argumentatsiooniga, mis põhjusel säästueelarve vastuvõtmisega venitada soovitakse. Osad opositsionäärid räägivad sellest, et valitsus peaks mingitele konkreetsetele objektidele raha juurde andma, teised räägivad, et tuleks rohkem kärpida. Millisele tulemusele jõuda soovitakse, on aga täiesti segane.

Valitsusliidu fraktsioonid kutsuvad opositsiooni üles praeguses olukorras vajaliku negatiivse lisaeelarve kehtestamise pidurdamise lõpetamisele. Kogu praeguse sisulise töö seiskamise eesmärk näib olevat parlamendi töö takistamine.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt