Valgevene noortejuhid andsid hinnangu opositsioon tööle

Uudis
|
21.04.2008

Täna kohtusid 17 Valgevene poliitiliste noorteorganisatsioonide juhti Riigikogu Valgevene toetusgrupi esimehe Silver Meikariga ja arutasid opositsiooni olukorra üle Valgevenes. Noorteorganisatsioonide juhid saabusid Eestisse, et osaleda kolmepäevast seminari „Valgevene võimalused.”

Meikari sõnul võiks noorte arvamust opositsioonierakondadest kokku võtta lausega, et kes ei suuda ise konsolideeruda, ei suuda ka rahvast ühendada. „See, et ka demokraatia eest võitlevad noored ei näe opositsioonijuhtides eeskuju, on valusaks hinnanguks kõigile Valgevene vanadele parteidele,” ütles Meikar.

Seminari peakorraldaja Pavel Marozau sõnul on seminari „Valgevene võimalused” ülesanne leida noorteorganisatsioonide vahel ühisosa ning parandada koostööd. „Võimude repressiivaparaadi surve all tegutsevad noortel on kahtlemata koostöö tegemine keeruline,” ütles 2007. aastal Valgevenest Eestisse põgenenud Pavel. „Just seetõttu ei saagi me kohtuda Valgevenes, vaid peame ausalt ja vabalt tegevust planeerima siin Eestis.”

Valgevene noored avaldasid lootust, et Euroopa riikide juhid kuulaksid edaspidi rohkem ka nende arvamust ning vanade parteide asemel toetaksid rohkem uusi tulevikku vaatavaid aktiviste.

Seminari korraldavad MTÜ Valgevene Uus Tee, Kultur Aktiv V5 Saksamaalt ja Riigikogu ühendus Valgevene demokraatliku arengu kaitseks.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt