Valdo Randpere: Tallinnas on õpetajate palgatõusuks raha olemas

Uudis
|
27.10.2011

Riigikogu liige Valdo Randpere avaldas õpetajate palgasoovi kommenteerides veendumust, et Tallinnas on juba täna võimalik palgatõusuks raha leida, lisades, et tegeleda tuleb ka haridussüsteemiga tervikuna.

Randpere juhtis tähelepanu sellele, kuidas Tallinnas õpetajatele liiga tehakse, kattes riigi poolt antud palgarahast koolide majapidamiskulusid.

„Skeem on selline, et linn maksab koolidele ainult kolme kvartali kulud ja sunnib neid siis viimase kvartali kulusid õpetajatele ettenähtud riigi poolt makstava palgafondi kokkuhoiu arvelt ise katma. Selgelt ebaseaduslik ja õpetajate palku vähendav tegevus,“ rääkis Valdo Randpere.

„Fakti, et Eesti  kulutab haridusele 7% sisemajanduse kogutoodangust ja selle protsendiga asume Euroopa Liidus neljandal kohal, ei ole võimalik eirata. Kindlasti tuleb tegeleda haridussüsteemiga tervikuna ning ma usun, et Eesti hariduskulutuste ümberstruktureerimisel on võimalik leida õpetajate palkade tõstmiseks vahendeid,” ütles Randpere. 

Sellel nädalal õpetajate palgameeleavaldusel kõlanud keskerakondlaste ja sotside mõtteid nagu oleks õpetajate palgasoove võimalik lahendada laenuvõtmisega, peab Randpere aga ohtlikuks. „Me ei saa seda teed minna, et riigi rahanduse stabiilsuse arvelt kompromisse teeme, ükskõik kui õiglane palgatõususoov ka ei tunduks. Kui seda teeme, saame Kreeka ja olukorra, kus riigieelarvest palkasaavatel inimestel pole varsti isegi bussipileti raha, et Tallinnasse protestima sõita,“ rääkis Riigikogu liige.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt