Valdo Randpere: Tallinna kuvandiks paramilitaarne mupo

Uudis
|
12.11.2009

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere sõnul on uue linnavalitsuse esmaseks ülesandeks küll lahendada Tallinna eelarveprobleemid, kuid tulevase Euroopa kultuuripealinna juhid peaksid tõsiselt mõtlema ka Tallinna kuvandile.

„Ei ole saladus, et Edgar Savisaare linnapeaks oleku ajal on linna kulud tulusid pidevalt ületanud ning linna rahanduslik seis järsult halvenenud. Üle võimete elamise eest tuleb kõigil tallinlastel järgnevatel aastatel maksta ränka lõivu.Tänaseks põhiküsimuseks on see, kuidas suudetakse katta vähemalt miljardi kroonine auk järgmise aasta linnaeelarves,” ütles Randpere.

Randpere hinnangul on linna finantsraskuste kõrval üheks oluliseks piinlikkust tekitavaks tõsiasjaks Tallinna kehv kuvand. „Mädanenud seakartulid linna paraadväljakul vedelemas ja paramilitaarsed jõugud bussijäneseid jahtimas – on see ikka see pilt, mida me endast ülejäänud maailmale tahame edastada,” küsis Randpere.

„Jätkuvalt arvame, et korrakaitsega tegelevad teised instantsid ning saavad sellega väga hästi hakkama. Kindlasti ei peaks Tallinna korrakaitseüksus olema koht, kuhu suunata tööle töötuid parteisõdureid,” lisas Randpere.

Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide koalitsioonileppe punkt 1.14 ütleb, et linnaametnike tööle võtmisel korraldatakse avalik konkurss.

„Jah, oleme kuulnud, et Tallinna TV juhiks sai keskerakondlane Georg Pelisaar ning muposse võeti konkursita tööle Keskerakonna nimekirjas volikokku kandideerinud showmees Henrik Normann. Lihtsam oleks koalitsioonierakondadel olnud neid põhimõtteid üldse mitte kirja panna, kui neid niikuinii millekski ei peeta ega järgita,” märkis Randpere.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt