Valdo Randpere: opositsioonile ei lähe koduomanikud korda

Uudis
|
09.06.2011

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere sõnul näitab opositsiooni tänane venitustaktika maamaksust vabastamise seaduse menetlemisel ilmekalt, et opositsioonierakondadele ei lähe koduomanikud korda.

Valdo Randpere sõnul on ta tõsiselt üllatunud, et sotsiaaldemokraadid ja keskerakondlased selle seaduseelnõu vastu nii kirglikult sõdivad. ”Sotsid on kodualuse maa maamaksu kaotamise vastu kuna nemad tahaksid maksukoormust tõsta ja sisse viia kinnisvaramaksu. Rootsis elades tean hästi, mis on kinnisvaramaks ja olen seda maksnud. Kinnisvaramaks tähendab seda, et kohe, kui sa midagi oma kodu juures paremaks teed, saad suurema arve maksuametilt. See ei ole õiglane, küll aga keeruline maksusüsteem,” lisas Randpere.

”Eile leidis ka Keskerakond, et maamaksu kaotamise näol on tegelikult tegemist nii hea ideega, et see tuleb ise kiiremas korras ära teha,” lausus Randpere. ”Aga asjad on harva toredad ja lihtsad Keskerakonna puhul. Tallinna linnavalitsuse sõnul otsustati muuta maa maksumäära ja maamaksust vabastamise korda, et luua rahalised võimalused linna põhimäärusest tulenevate kohustuste täitmiseks.”

Randpere rõhutab, kas saaks äkki täpsustada, et milleks täpselt raha vaja on? Kas on Tallinna TV-l näpud põhjas või on plaanis Kultuuripealinna sihtasutusse veel kõrgepalgalistele dissidentidele vaigistavaid töökohti luua?

”Aga tüüpiliselt Tallinnale – üks käega võetakse, teisega antakse pisut tagasi. Tallinna abikäsi on ikka küüntega enda poole. Maamaksumäära tõstmine ja koduomanike maamaksust vabastamine on rehkendatud nii, et linn koorib maamaksu pealt ka peale koduomanike vabastamist 2,4 miljonit eurot rohkem kui enne,” lausus Randpere.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt