Valdo Randpere: keelustame omavalitsustel poliitreklaami tegemise kolm kuud enne valimisi

Uudis
|
|
25.09.2013

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees, Tallinna linnapeakandidaat Valdo Randpere andis Riigikogule üle eelnõu, millega keelustatakse kohalikul omavalitsusel kolm kuud enne valimispäeva esitada oma reklaamides ja reklaamikampaaniates kandidaatide isikuid. Lisaks on Randpere eelnõu järgi kohaliku omavalitsuse mainekampaaniad kolm kuud enne valimispäeva keelatud.

„Nendel valimistel on keskerakondlik linnavõim eriti nahaalselt maksumaksja raha eest endale poliitkampaaniat tegemas. Savisaar varastab silmagi pilgutamata enesereklaamiks raha tallinlaste taskust, aastate jooksul miljoneid eurosid! Tegemist on ühe erakonna kampaania varjatud rahastamisega ja sellisel olukorral ei tohi lasta jätkuda,“ ütles Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Valdo Randpere.

„Kohaliku omavalitsuse kampaaniaid, kus esitatakse väga esiletõstetult teatud kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel osalevaid kandidaate, tuleks pidada varjatud poliitiliseks reklaamiks ning seda on tauninud laiemalt kogu ühiskond. Selle seaduse mõte on piirata ja välistada, et kohaliku omavalitsuse vahendeid saaks kasutada varjatud ja hägustatud poliitilise valimiskampaania läbiviimiseks. Juhul kui piiranguid rikutakse, siis tuleb vastavalt kohaldada ka sanktsioone,“ selgitas Randpere enda esitatud eelnõu sisu.

Randpere poolt ettepandud piirang on suunatud konkreetselt suuremahulise varjatud politiseeritud reklaami tegemise takistamisele omavalitsustes vahetult enne valimisi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt