Väino Linde: Koalitsioon ei purune (Pärnu Postimees)

Arvamus
|
02.12.2008

Tegemist on järgmise aasta osas äärmiselt pingelise riigieelarvega. Arvan, et seda võib võrrelda isegi 1990. aastate alguse majandusseisuga – tõsi, olukord oli siis teine.

Tegemist on järgmise aasta osas äärmiselt pingelise riigieelarvega. Arvan, et seda võib võrrelda isegi 1990. aastate alguse majandusseisuga – tõsi, olukord oli siis teine.

Kulutusi tuleb vähendada riigil ja kohalikel omavalitsustel. Omavalitsustel tuleb olla murelik sellepärast, et paljude investeeringute puhul on arvestatud riigi osalusega, kuid see osalus võib kokku kuivada või hoopis kaduda. Peale selle on kohalike omavalitsuste tuluallikas üksikisiku tulumaks, kuid palgad ei ole suurenenud, vaid lausa vähenevad.

Tulubaas väheneb ka koondamiste tõttu. Seega peab kindlasti üle vaatama kõik tulumaksu laekumist kajastava.

Kindlasti väheneb raha, millega kohalikud omavalitsused rehkendavad, ja vaatamata sellele, et prognoosid on väga konservatiivsed. Maailma kõige paremad analüütikud ei näinud nii suurt majanduslangust ette.

Seega tuleb Pärnulgi kõik investeeringud tähelepanelikult üle vaadata, sest riigikogu teeb äralõikeid. Juristina toetan konservatiivset seisukohta.

Seevastu spekulatsioonid, nagu läheks praegune valitsuskoalitsioon lõhki, ei ole õigustatud. Kuigi on vaidlusi, on kõigi üksmeelne otsus, et eelarvet tuleb kokku tõmmata. Vaidlused on peamiselt nendes küsimustes, millist teed minna, kuidas parimal viisil kokkuhoidu saavutada. Märke sellest, et koalitsioon puruneb, mina riigikogus näinud ei ole.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt