Vaata, mida arvavad haldusreformist valdkonna tippasjatundjad

Kategoriseerimata
|
21.03.2016

14. märtsil tegi peaminister ja Reformierakonna esimees Taavi Rõivas poliitilise avalduse ning andis riigikogule üle valitsuses heaks kiidetud haldusreformi seaduse eelnõu. “Hoolimata sellest, et enamik inimesi ei satu igapäevaselt linna- või vallavalitsusse, puutub kohalike teenustega kokku igaüks – lastehoiust eakatehoolekandeni. Soovime, et üle Eesti sünnivad tugevad ning võimekad vallad ja linnad, mis suudavad paremini korraldada hariduselu ja luua ettevõtluseks soodsa keskkonna,” ütles Rõivas.

Vaata, mida arvab haldusreformist tippadvokaat Jüri Raidla, õppejõud Kersten Kattai ning endine ajakirjanik Sulev Valner.

Vaata ka pikemaid mõttevahetusi:

Taasiseseisvunud Eesti esimese justiitsministri ja tänase tippadvokaadi Jüri Raidla sõnul on haldusreform oluline osa riigirefomist, mis tuleb esimeses järjekorras ellu viia.

 

Ühinemiskonsultandi ja Tallinna Ülikooli avaliku halduse õppejõu Kersten Kattai arvates on  haldusreform kohalike juhtide jaoks tõsine vastutus.

 

Endise ajakirjaniku ning tänase haldusreformi eestvedaja ja regionaalhalduse nõuniku Sulev Valneri hinnangul on haldusreform laulva revolutsiooni järel üks kõige mahukam protsess mõtlemaks, kuidas me ise oma elu korraldaks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt