Uuring: Eestlased tahavad jõuda Euroopa jõukaimate hulka

Uudis
|
18.12.2006

Turu-uuringute ASi poolt läbi viidud uuringust selgus, et 77 % Eesti elanikkonnast toetab Reformierakonna visiooni „Viime Eesti 15 aastaga Euroopa viie jõukaima riigi hulka!”

Uuring viidi läbi ajavahemikus 27. oktoober kuni 20. november ja selles osales 1204 täisealist elanikku erinevast eluvaldkonnast üle Eesti, põllumehest pensionärini. Uuringust selgus, et 50 % toetab visiooni viia Eesti 15 aastaga viie jõukaima Euroopa riigi hulka ning 27 % toetab seda väga.

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on 15 aasta eesmärk seatud põhjusel, kuna jõukus võimaldab muuta elu paremaks kõigil. „Ainult jõukas Eestis saab maksta inimestele Euroopa tipptasemel palku ja pensione ning luua peredele paremaid lastehoiu ja –kasvatamisvõimalusi,” on Ansip öelnud.

Euroopa keskmine majanduskasv on viimastel aastatel jäänud paari protsendi piiresse. Eesti peab säilitama senise liberaalse majandusmudeli ja viima ellu Reformierakonna pakutava majandusprogrammi. Sel juhul piisab keskmiselt 7-protsendilisest aastasest majanduskasvust järgneval 15 aastal, et jõuda Euroopa rikkamate riikide tasemele. Eelmises aastas kasvas Eesti majandus 12%, mis oli koos Lätiga kiireim Euroopas.

Eesmärki jõuda 15 aastaga Euroopa viie jõukaima riigi hulka toetavad eestikeelsest elanikkonnast 76% ja venekeelsest 78%.

Turu-uuringute ASilt tellis uuringu Reformierakond.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt