Urve Tiidus: riik paneb üksi elavatele pensionäridele õla alla

Uudis
|
Urve Tiidus
|
25.10.2016

Järgmisest aastast võtab riik erilise tähelepanu alla Eestis elavad ligi 100 000 üksikpensionäri, kes hakkavad kord aastas saama 115 euro suurust lisatoetust.

“Toetust hakkavad saama vanaduspensioniikka jõudnud inimesed, kes on enne toetuse väljamaksmist elanud kuus kuud üksi. Kindlasti on see samm õiges suunas, eesmärgiga toetada eakate toimetulekut,” lausus Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Urve Tiidus.

Tiidus selgitas, et toetuse saamiseks avaldust tegema ei pea, selleks peab olema jooksva kalendriaasta 1. aprillil vanaduspensionieas.

“Toetuse maksmisel ei arvestata, kas vanaduspensioniealine inimene töötab või ei tööta, samuti ei arvestata talle makstavaid muid sotsiaaltoetusi ja tulusid. Töine tulu jäetakse arvestamata selleks, et soodustada vanaduspensionieas töötamist, sealhulgas osalise koormusega. Pensionäritoetust ei maksustata tulumaksuga ja makstud toetust ei arvata toimetulekutoetuse arvestamisel sissetulekute hulka,” lisas Tiidus.

Riigieelarves on üksikpensionäride 115-euroseks toetuseks ette nähtud 10 miljonit eurot.

Teisipäeval läbis riigikogus esimese lugemise sotsiaalhoolekande seaduse ja riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise seadus, mis näeb ette kehtestada järgmisest aastast üksi elava pensionäri toetus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt