Urmas Kruuse: valitsuse tegevus vähendab eraomanike kinnisvara väärtust

Uudis
|
Urmas Kruuse
|
16.10.2017

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Urmas Kruuse palub ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palol selgitada, miks eelistab valitsus korteriühistutele mõeldud renoveerimise ja energiasäästlikkuse tõstmise programmide asemel riiklikult toetatud üürimajade ehitust.

„Aastateks 2014-2020 oli kortermajade korrastamiseks mõeldud jagada 102 miljonit eurot. Nõudlus on suur, kuid tänaseks on mitmete korteriühistute esindajad öelnud, et need vahendid on juba lõppenud,“ sõnas Kruuse.

Saadiku küsimusele toetusrahade lõppemise kohta vastas minister Palo 11. oktoobri Riigikogu infotunnis, et kahjuks KredExi tegude tõttu selline olukord on ja sinna praegu raha juurde panna ei oleks tema hinnangul mitte mingil juhul mõistlik.

„Kuidas põhjendada seda olukorda korteriühistutele, kes on juba läbi viinud vajalikud ettevalmistustööd, kuid nüüd saavad teada, et lubatud rahalisi vahendeid enam taotleda ei saagi,“ küsis Kruuse.

Riigikogu liige leiab, et suure nõudluse tõttu peab valitsus leidma täiendavaid vahendeid renoveerimiseks ja energiasäästlikkuse tõstmiseks. „Selle asemel räägib minister, et turg on ehitusettevõtete mõttes ülekuumenenud ja kompetentseid ehitajaid ei jätku. Samal ajal suunatakse munitsipaalüürielamute programmi raha. Seal kompetentseid ehitusettevõtteid ministri hinnangul jagub.“

„Miks ei vähendata munitsipaalüürielamute programmi, et suunata vabanevad vahendid energiasäästu saavutamiseks juba olemasolevates ehitistes,“ soovis Kruuse ministrilt teada.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt