Urmas Kruuse: omavalitsused, olge Eesti patrioodid

Uudis
|
19.11.2009

Tartu linnapea ja Linnade liidu juhatuse esimees Urmas Kruuse kutsub kõiki omavalitsusi ülesse kokku hoidma ja hoiduma aastalõpu kulurallist.

Kruuse sõnul peavad praegusel raskel ajal kõik omavalitsused oma kulud kriitilise pilguga üle vaatama ning hoiduma ebavajalikest kulutustest, kuivõrd omavalitsused on oluline osa kogu avaliku sektori eelarvetasakaalust.

„Praegu teeb kogu Eesti riik võimete piiril pingutusi, et täita eurole üleminekuks vajalikud kriteeriumid ja kriisist edukalt väljuda. Sellisel olulisel hetkel, mil otsustamisel on Eesti tulevik, peaksid kõik omavalitsused tegutsema nagu üks mees ja püüdma võimalikult palju kokku hoida,” lausus Kruuse.

„Kahjuks on nii, et kui mõned suured ja rikkad omavalitsused lähevad oma eelarvega väga suurde miinusesse, siis ülejäänud peavad selle võrra rohkem kokku hoidma. Paraku on need ülejäänud tihtilugu palju vaesemad,” ütles Kruuse. Ta lisas, et Eestis on nii neid omavalitsusi, kelle eelarve on tasakaalus või isegi ülejäägis, kui neid, kes on suures defitsiidis ja võlas.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on omavalitsuste eelarvedistsipliin arvestatava mõjuga Eesti europüüdlustele ning riigi rahandusele tervikuna.

„Hindan väga kõrgelt neid omavalitsusi, mis on majanduses toimunud muutustele kiirelt reageerinud ning kulusid tuludega samas proportsioonis kokku tõmmanud. On selge, et neil omavalitsustel on edaspidi palju lihtsam, samuti ei ole nad riskiks eurole üleminekuks vajalike eelarvekriteeriumite täitmisel,” toonitas Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt