Urmas Kruuse: läbikukkunud üürimajade projekti raha peaks suunama renoveerimisse

Kategoriseerimata
|
24.03.2018

Täna Lõuna-Eesti korteriühistute foorumil esinenud Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Urmas Kruuse sõnul on riiklik üürimajade projekt läbi kukkunud ja tegeleb vale probleemiga. Ta leiab, et üürimajade projekti mõeldud raha peaks suunama renoveerimisse.

“Munitsipaalüürielamute programmi peaks vähendama või täiesti ära kaotama, et suunata vabanevad vahendid energiasäästu saavutamiseks juba olemasolevates ehitistes,” leiab Kruuse.

“Aastateks 2014-2020 oli kortermajade korrastamiseks mõeldud jagada 102 miljonit eurot. Nõudlus on suur, kuid tänaseks on mitmete korteriühistute esindajad öelnud, et need vahendid on juba lõppenud,” sõnas Kruuse.

Kruuse leiab, et suure nõudluse tõttu peab valitsus leidma täiendavaid vahendeid renoveerimiseks ja energiasäästlikkuse tõstmiseks. “Selle asemel räägib minister, et turg on ehitusettevõtete mõttes ülekuumenenud ja kompetentseid ehitajaid ei jätku. Samal ajal suunatakse munitsipaalüürielamute programmi raha. Seal kompetentseid ehitusettevõtteid ministri hinnangul jagub,” ütles Kruuse.

Kruuse tõi näite, et kui aastas renoveerida korterelamuid kokku 330 miljoni euro väärtuses, looks see hinnanguliselt ca 5600 töökohta, elavdaks majanduskasvu, parandaks hoonete sisekliimat – parema sisekliima tõttu võidaks riik tervisekuludes 186 miljonit eurot aastas ning samuti väheneks inimeste kulutused energia tarbimisele.

“Tänu aktsiisijamadele kaotame 100 miljonit aastas koos kõikide maksudega, aga renoveerimata majade halva sisekliima tõttu on tervisekahjud, mis jäävad erinevalt maksudest Eestisse, umbes 186 miljonit eurot. Muuhulgas on sellel mõju ka tervelt elatud aastatele,” rõhutas Kruuse reaalse probleemiga tegelemise olulisust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt