Urmas Klaas: oleme kõrgharidusreformiga oluliselt edasi liikunud

Uudis
|
20.10.2011

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni kohtumised haridusministri, ülikoolide ja üliõpilastega on aidanud välja selgitada kavandatava kõrgharidusreformi peamised valikud.

„Nendelt kohtumistelt saadud ettepanekutega oleme astunud olulise sammu edasi selleks, et  kavandatav kõrgharidusreform keskenduks kõrghariduse kvaliteedi tõusule ning päriselus ka reaalseid soovitud tulemusi annaks,“ ütles Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas.

Reformierakond on Riigikogus kokku kutsunud koalitsiooni haridustöörühma, mis koguneb 7. novembril. „Haridustöörühmas hakkame arutama seniste kohtumiste käigus üles kerkinud peamisi valikuid, mis on seotud kõrghariduse kvaliteedi tagamise ja rahastamisega,“ lausus Klaas.

Klaas märkis, et on haridus- ja teadusministeeriumil palunud ette valmistada finantsanalüüsi, kuidas kavandatav reform kõrgkoolide rahastamist mõjutab. Samuti koostab haridus- ja teadusministeerium kõrgkoolidega tulevikus sõlmitava tulemuslepingu pilootvarianti.

Reformierakonna fraktsioon Riigikogus on kõrgharidusreformi kavandades tänaseks kohtunud haridusministri, avalik-õiguslike ülikoolide ja rakenduslikku kõrgharidust andvate ülikoolide rektorite nõukogu liikmete, üliõpilaskondade liidu  ja õpilasesinduste liidu esindajatega.  Lähiajal kohtutakse ka erakõrgkoolide rektorite ja tööandjate esindusorganisatsioonide esindajatega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt