Urmas Klaas: kõrghariduse kvaliteedireformi lahutamatu osa on õppetoetused

Uudis
|
25.01.2012

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas (Reformierakond) kinnitas tänase kohtumise järel haridusminister Jaak Aaviksooga, et samaaegselt kõrgharidusreformiga peab jõustuma ka tudengite vajaduspõhine õppetoetuste süsteem.

„Reformierakond on kogu aeg olnud veendunud, et kõrgharidusreformiga peavad kaasas käima nii vajaduspõhised õppetoetused kui tulemusstipendiumid. Haridusminister kinnitab, et need vahendid leitakse. Minu seisukoht on, et õppetoetuste raha ei tohi tulla õpetajate palgatõusu arvelt,“ ütles Klaas.

Klaasi sõnul muutub kõrgharidusreformiga haridus kvaliteetsemaks ja kättesaadavamaks. „Nagu olen ka varem öelnud, on reformi üheks oluliseks eesmärgiks see, et ülikoolides antav haridus vastaks paremini tööturu vajadustele. „Just tööturg, mitte pelgalt diplom, annab Eesti kõrgharidussüsteemile lõpliku hinnangu,“ rõhutas Riigikogu kultuurikomisjoni esimees.

 „Oleme kõikide reformi huvigruppide ettepanekud ära kuulanud ja päris suures osas nendega ka arvestanud. Loomulikult ei ole aga nii, et mõni huvigrupp saaks kõik oma tahtmised mõne teise huvigrupi arvelt. Teeme kõrgharidusreformi kogu Eestile,“ lausus Urmas Klaas kohtumistel räägitut kokku võttes.

Haridusminister Jaak Aaviksoo kohtus täna hommikul Riigikogus Reformierakonna fraktsiooni liikmetega, et arutleda kõrgharidusreformi ja sellega seonduva vajaduspõhiste õppetoetuste süsteemi üle. Reformierakonna fraktsioon Riigikogus on varem kohtunud kõigi osapooltega, keda reform puudutab: kõrgkoolide rektorite, eraülikoolide, tööandjate ja üliõpilaste esindajatega.

Ülikooliseaduse, rakenduskõrgkooli seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu tuleb täna Riigikogus teisele lugemisele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt