Urmas Klaas: kõrghariduse kvaliteedireform tuleb koos vajaduspõhiste õppetoetustega

Uudis
|
10.05.2012

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas kinnitab, et samaaegselt kõrgharidusreformiga peab jõustuma ka tudengite vajaduspõhine õppetoetuste süsteem.

„Reformierakond on kogu aeg olnud veendunud, et kõrgharidusreformiga peavad kaasas käima nii vajaduspõhised õppetoetused kui tulemusstipendiumid. Haridusminister on lubanud, et need vahendid leitakse. Reformierakonna seisukoht on, et õppetoetuste raha ei tohi tulla õpetajate palgatõusu arvelt, mis samuti peab järgmisel aastal aset leidma,“ ütles Klaas.

„Haridusministri ja rahandusministri kõnelused riigi eelarvestrateegia arutelul annavad kindlust, et vajaduspõhiste õppetoetuste ja õpetajate palgatõusu vahendid järgmise aasta eelarvesse leitakse,“ lausus Klaas.

Riigikogu kultuurikomisjoni juht lisas, et vajaduspõhiste õppetoetuste süsteemi käivitamist samaaegselt kõrgharidusreformi jõustumisega arutab valitsus järgmise nädala istungil.

Klaas rõhutas, et kõrgharidusreformiga muutub haridus kvaliteetsemaks ja kättesaadavamaks. „Kõrgharidusreformi eesmärkidena oleme kogu aeg näinud kahte asja: kõrghariduse kvaliteedi tõusu ja kõrgkoolilõpetajate läbilöögivõimet tööturul. On ju kvaliteetne haridus aluseks heale töökohale ja paremale palgale,“ märkis ta.

Riigikogu kultuurikomisjon on kõrgharidusreformi seadust muutnud vastavalt presidendi täiendustele. „Kultuurikomisjon püüdis senisest veelgi paremini tasakaalu seada üliõpilaste, ülikoolide ja erakondade soovid ning täiskogu on muudatusi toetamas,“ sõnas Klaas.

Ülikooliseaduse, rakenduskõrgkooli seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu tuleb täna Riigikogus lõpphääletusele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt