Üksinda ei tee suures vallas enam midagi.

Kategoriseerimata
|
06.10.2017

Tegevusi ja loodetavaid võite on kahesuguseid. Esiteks on lühiajalised populaarsed tegevused, näiteks igaühele jõulutoetuse lubamine või suure käraga probleemi lahendamine olles tihtipeale ise eelnevalt selle probleemi välja mõelnud. Neid tegevusi elegantselt lahendades on suur osa publikust lummatud juhtide reageerimisvõimest ja pseudohoolivusest. Kes meist siis seda teinud poleks: kodus, tööl või…

Teine tüüp tegevusi on suunatud kaugemale tulevikku. Algul usub ideesse ehk väike grupp kaasamõtlejaid ja siis ongi arutluskoht kas üldse ja kuidas edasi minna. Abi võiks saada asjatundjate käest, kes midagi sarnast on juba arendanud, samu vigu pole mõtet korrata. Samal ajal ümbritseb algfaasis loojaid kriitikute parv, sest ühe lausega öelda, et „see kõik on jama” on ju nii lihtne, kärarikas ja vastutust mitte võttev. Kui vaatamata kõigele aastate pärast selgub, et kaugemale vaatajad ajasid õiget asja ja maailm järgnebki neile, siis tundub see kõik nii loomulik ja igaüks (ka varasem kriitik) tunneb ennast osalisena. Kui tunneb siis on ju hästi ja loodetavasti järgmiste tulevikku suunatud arengute osas tuntakse end osalisena üha varem ja varem, ehk polegi mõtet vastu töötada. Meil oleks volikokku tulevikku vaatavaid visionääre väga vaja, leidke nad üles ja ärge nõudke neilt koheseid lubadusi, uskuge, kaugemale vaadata osates oskavad nad ka tavapärasemaid otsuseid volikogus vastu võtta.

Uuel Põlval on omad tugevused: Taevaskoda, Mooste mõis, Ridali, Ahja park ja Illimar, Põlva oma järve ja küngastega jne. Kuidas need tugevused üksikult ja omavahel paremini tööle saada, see on Põlva valla võtmeküsimus. Pakkudes tulevikus omapäraseid lahendusi külalistele, on see siis Lasketurismikeskus, Wakepark Põlva järvel, kogukonnaaiad või juba olemasolevatest Intsikurmu festival, Riigigümnaasiumi eeskuju, Ökofestival, Moisekatsi Elohelü (aitüma kõigile eestvedajatele), toome me Põlvasse seltskonda, kes jääb meiega seotuks või suisa suubub siia. Olgem uhked oma tugevuste üle ja kasutame neid koostöös tulevikus veelgi paremini ära.

Viis valda saab kokku, senised juhid ja uued tulijad peavad hakkama koostööd tegema, et Põlva vald areneks ühtlaselt. Vaadakem oma võimalikele lemmikkandidaatidele näkku ja mõelge kes neist suudab teisi kuulata ja koostööd teha. Üksinda ei tee suures vallas enam midagi. Tulge valima!

Kuldar Leis
Reformierakonna kandidaat Põlva vallas nr 180


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt