Ühendusele Vabariigi Eest - Res Publica

Uudis
|
12.03.2003

Eesti Reformierakond ja Eestimaa Rahvaliit on mures koalitsiooniläbirääkimiste senise käigu üle.

Mõlema erakonna juhatused on väljendanud selget seisukohta, et Eesti vajab järgmisel neljal aastal tasakaalustatud, tugevat ja toimivat valitsust, milles kõik osapooled omaksid võrdseid õigusi ja kannaksid võrdselt vastutust.

Läbirääkimiste senine käik viitab sellele, et meie kui partnerite arvamust koalitsiooni osapoolte suhtes ei ole kuulda võetud. Res Publica poolt välja pakutud nelja partneriga koalitsioon võib tekitada olukorra, kus ühte neljast partnerist ei võeta tulevases koalitsioonis täisväärtuslikuna.

Tuletame ka meelde, et oleme kokku leppinud normaalses demokraatlikus praktikas, mille kohaselt valitsusliidu läbirääkimised algavad kõnelustest tulevase valitsuse programmi üle ning alles seejärel arutatakse võimalikku tööjaotust koalitsioonis. Tänaseks aga näeme kahetsusega, et osasid kandidatuure esitatakse avalikkusele etteruttavalt kui kokkulepituid. Me ei pea seda korrektseks.

Oleme veendunud, et tulevase valitsusliidu koostöövaimule ja tööõhkkonnale pannakse alus juba koalitsiooniläbirääkimiste käigus ning see eeldab partnerite arvamuste arvestamist.

Teeme ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi lähtuvalt meie juhatuste poolt antud volitustest moodustada kolme osapoolega koalitsioon, milles oleksid esindatud valimistel tugeva mandaadi saanud erakonnad.

Eestimaa Rahvaliidu esimees Villu Reiljan

Eesti Reformierakonna esimees Siim Kallas

Tallinnas 12. märtsil 2003


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt