Tugev Rae vald on turvalise ja hooliva elukeskkonnaga koduvald

Uudis
|
12.06.2017

Reformierakonna Rae piirkondlik organisatsioon lubab jätkata senisel kursil – Tugev Rae vald on ka nelja aasta pärast elamiseks parim omavalitsus Eestis.

„Reformierakonna seekordne sõnum on lihtne: „Tugev Eesti on kaitstud, jõukas ja kõigi Eesti. Tugev Eesti on parem Eesti.“ Tugev Eesti algab aga tugevast omavalitsusest, tugevast koduvallast,“ ütles Rae vallavanem Mart Võrklaev, kelle kinnitusel on Reformierakonna eesmärgiks plaanide seadmisel olnud Rae valla elanike soovidega arvestamine.

„Tugev Rae vald – see on hea ja turvaline elukeskkond – kodukoht, kus lapsed saavad kasvada ja mängida, noored õppida ja areneda, täiskasvanud töötada ja puhata ning eakad tunda hoolivust ja aktiivselt, kõrge eani elu nautida. Rae vald peab jääma omavalitsuseks, kuhu inimesed tahavad kolida, sest siin on turvaline ja hooliv elukeskkond,“ sõnas Mart Võrklaev. „Tahame, et kodu lähedal oleksid kõrgel professionaalsel tasemel olemas kõik vajalikud teenused.“

„Rae valla suurematesse alevikesse – Jürisse ja Peetrisse – on nelja aasta pärast rajatud uued, põneva arhitektuurilise lahendusega mitmeotstarbelised keskväljakud,“ märkis Mart Võrklaev. „Samuti on meil plaanis anda valla lastele sõiduõigus maakonna avalikel liinidel valla piires ja ka Tallinna sõitmiseks ning langetada mitmelapselistele peredele lasteaia kohatasu määra.“

Reformierakond kavatseb jätkata turvalise koduvalla nimel. „Selleks rakendame uusarendustel ja uute tänavate rajamisel sõidukite liikumiskiirust piiravaid ja turvalisust tõstvaid meetmeid ning kanname hoolt, et uute elamualade planeerimisel kasutataks turvalise elukeskkonna planeerimise põhimõtteid,“ selgitas Mart Võrklaev. „Turvalisuse tagamiseks ja kuritegevuse ennetamiseks jätkame head koostööd nii politsei kui naabrivalvega, kindlasti toetame edaspidigi naabrivalve liikumist ja abipolitseinike tegevust.“

„Tähtsal kohal meie vallas on tervishoid – julgen lubada, et nelja aasta pärast on nii Peetris kui Jüris kaasaegsed perearstikeskused täie hooga töötamas,“ lisas Rae praeguse vallavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees Tõnis Kõiv.

Rae valla Reformierakonna nimekirjas kandideeriv Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees Laine Randjärv ütles, et soovib Tugevas Rae vallas seista hariduse- ja kultuurielu jätkuva edendamise eest, et see oleks kättesaadav igas valla piirkonnas ning toetada õpilaste aktiivset sporditegevust. „Pean eriti oluliseks, et iga Eesti laps oskaks ujuda, selleks võimaldame edaspidi kõigile valla koolide õpilastele ujumisõppe igal õppeaastal,” kinnitas Laine Randjärv ning lisas, et ka nelja aasta pärast on igal Rae valla lapsel olemas kodulähedane lasteaia- ja koolikoht. „Selleks rajame Järvekülla uue kooli ja lasteaia, laiendame Jüri Gümnaasiumi hoonet ning ehitame Peetri alevikku uue gümnaasiumi.“

Reformierakonna Rae piirkondliku organisatsiooni lõplik valimisnimekiri on veel koostamisel, kuid juba täna on teada, et kandideerima tuleb kümneid ja kümneid tugevaid isikuid, kel ette näidata väärtuslikke kogemusi ja saavutusi paljudelt erinevatelt elualadelt.

Reformierakonna PKO uudised, inimesed ja valimislubadused on leitavad siin: www.reform.ee/piirkond/rae-vald.


Rae vald (www.rae.ee) asub Harjumaal Tallinna linna, Jõelähtme, Kose, Raasiku ja Kiili valla naabruses. Rae valla pindala on 206,7 km², vallas elab 17 410 elanikku. Rae vallas on 5 alevikku ja 27 küla.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt