Toomas Savi: Euroopa Liidu argus julgustab Venemaad

Uudis
|
22.10.2008

Euroopa Parlamendi liige Toomas Savi juhtis eile Euroopa Parlamendi täiskogu istungil tähelepanu Euroopa Liidu arale käitumisele suhetes Venemaaga.

“Olen mures, et Euroopa Liidu reaktsioonid Venemaa käitumisele on olnud pelgalt vaoshoitud,” ütles Toomas Savi. “Euroopa Liit käib kikivarvul selmet arutada sanktsioone,” lisas Savi.
Toomas Savi leidis, et nõnda käitudes Euroopa Liit üksnes julgustab Venemaad jätkuvalt vastutustundetult tegutsema.

Toomas Savi märkis, et ainsa otsevalitava Euroopa Liidu institutsioonina on Euroopa Parlamenti nimetatud Euroopa südametunnistuseks. “Seda südametunnistust on koormatud aastate jooksul Venemaa provotseeritud konfliktidega,” lausus Toomas Savi. “Meenutage sõda Tšetšeenias, meenutage Ukrainat, veokijärjekordi Soome, Eesti ja Läti piiril, külmunud konflikti Transnistrias, küberrünnakuid Eestile, piiranguid Poola lihale – seda kõike ületab Venemaa agressioon Georgia suunal.”

“Olen veendunud, et puhas südametunnistus suhetes Venemaa ei ole luksus, mida Euroopa Liit ei saa lubada,” lõpetas Toomas Savi oma sõnavõtu Euroopa Liidu ja Venemaa suhete arutelul Euroopa Parlamendi täiskogu istungil.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt