Toomas Kivimägi: Pärnu suurim väljakutse on ühenduste parandamine

Uudis
|
Toomas Kivimägi
|
09.06.2016

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed on töönädala lõpus Pärnumaal visiidil, kus kohtutakse kohaliku elu eestvedajate ja edukate ettevõtetega ning arutatakse piirkonna jaoks olulisi küsimusi nagu turismimajandus või transpordi- ja taristuühendused.

Visiidi korraldaja Toomas Kivimägi sõnul on väga positiivseks sõnumiks nii kogu Eesti kui Pärnumaa jaoks Rail Balticu projekti areng, mis avab täiesti uusi võimalusi nii kaupade kui reisijate veol.

„Rail Balticu valmimine asetab nii Eesti kui Pärnu kvalitatiivselt uude ja oluliselt paremasse olukorda, mis kindlasti kiirendab meie majanduskasvu. Muuhulgas peab Soome Rail Balticu valmimist lähema paari kümnendi suurimaks mõjuteguriks transpordisektoris,“ lausus riigikogu majanduskomisjoni esimees.

Ta märkis, et ka Pärnu lennujaama renoveerimise projekti ei ole tõstetud lauasahtlisse, vaid sellega tegeldakse aktiivsemalt kui kunagi varem.

„Fraktsioonis on väljendatud põhimõttelist valmisolekut lennuvälja renoveerimiseks raha leidmisel, ent selle oluliseks eelduseks on opereerimiskulude kandmine lennuvälja tulevase haldaja poolt. Viimane eeldab ilmselgelt nii kohalike turismiettevõtjate kui ka Pärnu linna ja teiste Pärnumaa omavalitsuste panust kulude katmisel,“ ütles Kivimägi. „Teine tingimus on piisav n-ö eeltellimus tšarterreisideks, tagamaks mõne aasta järel minimaalselt 20 000 reisijat aastas. Riigi taha nende eelduste täitmisel asi ei jää!“

„Via Balticale, Pärnu-Tallinn lõigule püüame samuti investeeringuid juurde saada. Selles osas oleme, kasutades Estonia Spa Hotelsi juhi Andrus Aljase sõnu, Rail Balticu pantvangis. Teehoiukava prioriteetideks on kõik kolm põhimaanteed Tallinnast Tartu, Pärnu ja Narva suunal. Lähiaastatele on planeeritud Pärnu suunale Ääsmäe-Kernu ja Nurme lõik ning Kernu ümbersõidu ehitus, kuid tegelik liiklussagedus vajaks enamat enne Rail Balticu valmimist 2025. aastal. Oleme ka siin majandus- ja taristuminister Kristen Michaliga tihedas koostöös lahendusi otsimas,“ lisas riigikogu majanduskomisjoni esimees.

Visiidi käigus külastavad saadikud Pärnu-Jaagupi tuletõrjeseltsi, Paikre jäätmekäitluskeskust, Eesti sõjameeste mälestuskirikut, Tori hobusekasvatust, kalatöötlemisettevõtet AS Japs, spordirõivaste tootjat Trimtex Baltic, vooditekstiilide tootjat Wendre, pinglagede tootjat Vecta Design, Tammiste hooldekodu, Audru ringrada ning Pärnu jahtklubi, sadamat ja rannastaadionit.

9. ja 10. juunil viibivad Pärnumaal 20 reformierakondlasest riigikogu liiget: Deniss Boroditš, Remo Holsmer, Jüri Jaanson, Liina Kersna, Toomas Kivimägi, Johannes Kert, Martin Kukk, Kristjan Kõljalg, Ants Laaneots, Maris Lauri, Lauri Luik, Madis Milling, Meelis Mälberg, Kalle Palling, Mati Raidma, Laine Randjärv, Andre Sepp, Imre Sooäär, Urve Tiidus ja Terje Trei.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt