Tõnis Kõiv: müraga seotud riskid tähelepanu alla

Uudis
|
18.11.2007

Riigikogu liige Tõnis Kõiv pöördub sotsiaalminister Maret Maripuu poole palvega kaardistada mürareostuse riskipiirkonnad Eestis ja töötada välja lahendusvariandid olmemüraga seotud probleemide lahendamiseks.

“Mürareostus Eestis on asi, millega oleme ilmselt väga paljud kokku puutunud, olgu siis põhjuseks pidavalt mööduvad rongid, lennukid, liiklusvoog, pidutsevad naabrid või pidevalt haukuv koer,” rääkis Riigikogu liige.

Kõivu sõnul järeldab Maailma Tervishoiuorganisatsiooni analüüs üheselt: müra on tervisele ohtlik ja võib kahjustada tervist. Uuringud näitavad, et pidevas mürafoonis elamisel tõuseb südamehaiguste ja infarkti risk. Et mürale kui ohutegurile vastu seista, vajame ülevaadet, millised on ohustatud piirkonnad. Seejärel on võimalik hakata arutama, mida olukorra paranemiseks ette võtta.

“Kuna paljudel juhtudel on probleemid müraga lokaalsed: naabrid, naabruses asuvad ettevõtted, mööduvad transpordivahendid, siis on eriti oluline lihtsalt ning

selgelt teavitada inimesi nende õigustest ja samuti sellest, et näiteks naabreid häiriva müra tekitamisest tuleb inimestel hoiduda ja eksimise korral vastutada,” sõnas Kõiv. Tema kinnitusel on olmemüraga seotud olukorrad tihti standartsed ja inimesed vajavad nende lahendamiseks kõigepealt teavitamist oma õigustest ja juhendamist nende rahumeelseks ja vastastikku lugupidavaks lahendamiseks.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt