Tõnis Kõiv: meie poliitika on suunatud uute töökohtade loomisele

Uudis
|
12.10.2010

Kommenteerides täna Riigikogus esimesel lugemisel tagasi lükatud Töölepingu seaduse ja töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõud, toonitas Tõnis Kõiv, et Reformierakond toetab töötute tööle aitamise poliitikat ja uute töökohtade loomisele suunatud meetmeid.

Tõnis Kõivu sõnul muutis Reformierakonna eestvedamisel vastu võetud uus Töölepinguseadus meie tööturu paindlikuks. ”Värske Nobeli majanduspreemia saanud teadlased tõestasid ilmekalt, et oleme Eestis õigel teel, ” lausus Kõiv.

Kõiv toonitas, et tulevikus tuleb töötuskindlustusmakset pigem alandada, et vähendada Eesti tööjõu maksukoormust ja parandada riigi konkurentsivõimet. ”Viimast on vaja just selleks, et kasvatada investeeringute mahtu, mis loovad reaalselt uusi töökohti. Samuti tuleb laiendada töötuskindlustusmaksest rahastavate meetmete hulka. Töötu ei vaja mitte ainult hüvitist, töötu vajab uut töökohta. Selleks tuleb arendada töötaja oskusi, teda õpetada, pakkuda paremaid tööturuteenuseid,” ütles Kõiv.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt