Tõnis Kõiv: Inimesed väärivad maanteemüra eest kaitset

Uudis
|
17.07.2013

Varemgi korduvalt inimesi häiriva müra vastu sõna võtnud Riigikogu liige Tõnis Kõiv soovitab Liiklusseaduse märkide hulka lisada teabetahvli, millega liiklusmüra vähendamise vajadusele tähelepanu juhtida.

Riigikogu liige toob näiteks Saksamaa, kus reguleeritakse öisel ajal teedel kiirust väiksemaks, et vähendada tekkivat müra ja kaitsta niimoodi läheduses elavate inimeste und, tagades väljapuhkamise uueks tööpäevaks. „Häiriva müra vähendamist rohkem tähtsustades on elukeskkond tunduvalt kvaliteetsem ja seetõttu ka inimeste poolt rohkem hinnatud,“ selgitab Tõnis Kõiv.

„Saksamaal on inimeste öörahu kaitseks kasutusele võetud eraldi lisatahvel kiirust piirava märgi all, mis annab selgelt teada, et piirang on seotud kaitsega müra eest (Lärmschutz). Lisatud pildil on Müncheni kandis pildistatud liiklusmärk, kus korraga kolm sõnumit autojuhile – kiirusepiirang 80 km/h, kehtib 22.00 – 06.00 ja mõeldud kaitseks müra vastu. Igat liiklejat suunatakse mõtlema selles suunas, et ta liigset müra ei tekitaks ja inimeste öörahu ei häiriks,“ ütleb reformierakondlane.

„Teaduslikud uuringud  kinnitavad, et häiritud öine uni on mitmete vaevuste allikas, olgu siis stress või sellest edasi arenevad haigused. Arusaadavalt ei suuda välja magamata inimene teha järgmisel päeval sama kvaliteetset tööd kui korralikult puhanud inimene. On aeg ka Eestis kasutusele võtta vastav teabetahvel ning asuda seda kasutama nii linnadesse suubuvatel teedel (Tartu, Viljandi, Pärnu ja Narva suunad), aga miks mitte ka elurajoonides,“ soovitab Kõiv teedelt ja tänavatelt lähtuva müra piiramisele rohkem tähelepanu pöörata.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt