Tõnis Kõiv: eelarvekärped vajavad rahva toetust

Uudis
|
19.01.2009

„2009. aastal ootavad meid lisaks juba kohal olevale majanduskriisile ees kahed valimised ning see paneb proovile poliitikute pädevuse ja riigimehelikkuse,” kirjutab oma koduleheküljel Riigikogu liige Tõnis Kõiv.

Laialdasi kärpeid nõudvast eelarve vähendamisest ei jää puutumata ükski eluvaldkond ega ükski Eesti pere. Samas ei ole kärpimine ühiskonnas suuri pingeid tekitamata võimalik, kui seda ei selgitata ja kokkuhoiukava inimeste hulgas mõistmist ei leia.

Üheks võimaluseks rahva üksmeelt pälvivaid kärpekohti leida, välja pakkuda ning senist eelarvepoliitikat ümber vaadata, peab Kõiv eelmisel kevadel prügikoristuskampaaniaga tuntust kogunud inimeste poolt loodud kodanikualgatust Minu Eesti, mis soovib muuta Eesti riigina tõhusamaks, lihtsamaks ja mõnusamaks elamiskohaks, kasutades ära inimeste loomupärast koostöövõimet ja infotehnoloogilisi vahendeid.

„See on väga hea, kui kodanikud kogunevad ja riigi tuleviku üle arutlevad. On suurepärane, kui parimad mõtted välja sõelutakse ja edasiseks arutlemiseks ning elluviimiseks välja pakutakse. See ongi tõeline kodanikuühiskond,” kirjutab Kõiv oma Minu Eesti algatuse kohta.

Kõiv kinnitas oma kodulehele postitatud arvamusavalduses, et kavatseb ise Minu Eesti liikumisega kindlasti liituda ja selle tegevuses aktiivselt osaleda ja kutsus üles ka kolleege poliitikuid seda tegema.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt