Tamkivi: parlamendihooaja kõige olulisem teema on lastetoetuste tõusu reform

Uudis
|
10.09.2012

Riigikogus Reformierakonna saadikurühma juhtiv Jaanus Tamkivi kinnitas, et täna algava parlamendihooaja tähtsaimad teemad on lastetoetuste, pensionide ja palkade tõus.

Eelarvet menetledes soovib Reformierakond saadikurühma juhi sõnul hoida sihti Eesti inimeste elujärje parandamisel. „Meie jaoks on inimeste parem elu alati olnud ülim eesmärk. Pakkusime välja lastetoetuste tõusu reformi kava ja see on leidnud laialdast toetust. Peame midagi kiiresti ette võtma, et sünde surmadest püsivalt rohkem oleks. Abivajavate perede toetused soovime kahe aasta jooksul kahekordistada ja rohkem raha hakkavad need pered saama juba järgmisel aastal,“ ütles Tamkivi.

Tamkivi rõhutas, et järgmise aasta eelarvet menetletakse Riigikogus tasakaalukalt ja vastutustundlikult ning ülejõu elada Eesti ei tohi.

„Maksulaekumised annavad lootust pensionitõusuks ja rahandusminister kinnitab, et ka avalikus sektoris võib tuleval aastal oodata palgatõusu. Need on rõõmustavad sõnumid, oleme kriisist jagu saamas, kuid peame muidugi jälgima, mis maailmas toimub. Ülejõu elama Eestis kindlasti ei hakata, selles võib Reformierakonna juhitud valitsuse ajal kindel olla,“ kinnitas Tamkivi.

Saadikurühma juht lisas, et kindlasti tuleb lahendada ka erakondade raamatupidamise tehnilised küsimused. „Ettepanekud on esitatud, neid arutatakse ja siis otsustatakse. Erakondade rahastamise järelevalve komisjon tegutseb samuti. Riigikontroll ja ajakirjanikud on tunnistanud, et erakondade rahastamine on viimase viieteistkümne aasta jooksul muutunud järjest selgemaks ja läbipaistvamaks. See protsess jätkub,“ rääkis Tamkivi.

Riigikogu alustab täna sügisistungjärku. Järgmise aasta riigieelarve eelnõu jõuab valitsusest parlamenti septembri lõpus.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt