Tamkivi: meie edu võtmeks on oskus hoida ühte

Uudis
|
03.03.2014

Riigikogus Reformierakonna fraktsiooni juhtiv Jaanus Tamkivi rõhutas eile Reformierakonna üldkogul kõneldes fakti, et kuigi Reformierakond on juhtinud Eestit peaministrierakonnana varsti juba üheksa aastat ja viimasel paaril aastal on oldud avalikkuse surve all, ei ole see kahtede viimaste Riigikogu valimiste võitjaerakonna ühtsust kahandanud.

„Me hoiame nõnda ühte kui heitunud mesilaspere,“ tsiteeris Tamkivi Paul-Eerik Rummot ja tuletas meelde, et kui 2011. aastal saadi Riigikogu valimistel 33 kohta 101st, siis praegu kuulub Reformierakonda 34 Riigikogu saadikut. „Oleme suurim saadikurühm, mis moodustab rohkem kui kolmandiku parlamendi koosseisust,“ ütles ta.

Saadikurühma esimees kinnitas, et Reformierakond on alati olnud erakond, millele ettevõtjad võivad loota ja kutsus üles kogu ühiskonda hõlmavale arutelule maksupoliitika tulevikust ning ühtlasi toetama rahandusministeeriumi ettepanekuid võitluses maksupettustega. „Soovime Eestit, kus inimesed maksavad makse sellepärast, et nad armastavad Eesti riiki, mitte sellepärast, et nad kardavad maksuametit,“ lausus Tamkivi.

Jaanus Tamkivi andis ka ülevaate seadusemuudatustest, mis viimase aasta jooksul Riigikogus heakskiidu saanud ning märkis, et need vastavad Reformierakonna põhimõtetele seista isikuvabaduste ja kodanikuõiguste eest ning eraomandi kaitsel. „Kuna meie riigi rahandus on korras ja laenuintresside maksmiseks pole vaja raha eraldada, saime tänavu tõsta palku, peretoetusi ja pensione,“ tõi ta erakonnakaaslastele saadikurühma tegevusest ülevaadet andes välja ühe põhisuuna tänavuses riigieelarves.

Reformierakonna fraktsiooni esimees kinnitas, et erakond seab eesmärgiks võita nii Euroopa Parlamendi valimised mais kui ka aasta pärast toimuvad Riigikogu valimised ja nende eesmärkide saavutamiseks on head eeldused.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt