Tamkivi ja Iva: opositsioon võiks toetada eelarvet, mis kasvatab inimeste sissetulekuid

Uudis
|
30.11.2012

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi ja Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Kaia Iva märgivad, et opositsiooni tegevus Riigikogu töö halvamisel on küüniline ning tehtavad ettepanekud ei anna inimestele reaalset tulu. Ühtlasi kutsub valitsusliit opositsiooni üles lõpetama Riigikogu töö takistamist.

Tamkivi sõnas, et Riigikogu tööd takistava obstruktsiooni õigustamine elektriaktsiisi alandamise sooviga on Keskerakonna poolt küüniline. „Elektriaktsiisi langetamise mõju on 3% elektriarvest, mis tähendab, et keskmise arve kohta jääb see 1 euro piiresse. Selle muudatusettepaneku katteallikaks pakub Keskerakond kõrgemat astmelist tulumaksu ehk iga elektrilt kokkuhoitud euro kohta võtaks Keskerakond inimestelt kõrgema tulumaksuga enam kui 8 eurot tagasi,“ ütles Tamkivi.

„Riigikogu töö halvamisega takistab opositsioon vastu võtmast eelarvet, mis tõstab palku ja pensioneid ning kahekordistab lastetoetused,“ lausus Tamkivi.

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni juhtiv Kaia Iva lisas, et elektriarvet aitab reaalselt vähendada taastuvenergia toetuste kärpimine 18% võrra. „Samuti võimaldab inimestel kuludelt kokku hoida korteriühistutele antav toetus majade energiasäästlikuks ehitamisel.“  

„Järgmisest aastast alaneb ka töötuskindlustusmakse, mis jätab keskmiselt igale perele 180 eurot aastas rohkem kätte,“ lausus Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees.

Kaia Iva märkis, et koalitsioon on eelarvet menetlenud tasakaalukalt ja on valmis arvesse võtma mitmeid opositsiooni poolt esitatud ettepanekuid.  


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt