Tallinnas toimus Reformierakonna julgeolekutuur "Kindlalt kaitstud riik"

Uudis
|
11.10.2022

Reformierakonna üle-eestiline julgeolekutuur jõudis sel korral järjega Tallinnasse, kus kaitseminister Hanno Pevkur arutles värskelt Reformierakonnaga liitunud riigikaitseekspert Igor Schvedega sellest, kuidas tagada kindlalt kaitstud riik.

Vestlusõhtu juhatas sisse kaitseminister Hanno Pevkur, mõistagi viimaseil päevil kiirelt arenenud sündmustest Ukrainas, kus sõjategevuse käigus on Venemaa rünnanud palju tsiviilobjekte ja süütuid inimesi. “Tänase rünnaku peaarhitektiks on äsja Vene vägede Ukraina sõja juhiks määratud Jevgeni Prigožin. Mees, kelle Putin omal ajal vanglast välja tõi ning kes oli augustiputši ajal see, kes suunas relvad tsiviilisikute pihta. Vägesid on juhatama saanud tõeline lihunik.”

Erakonnaga värskelt liitunud riigikaitseekspert Igor Schvede sõnas, et viimaste arengute näol elab Putin tõenäoliselt kaotustest kerkinud viha tsiviilelanike peal välja. “Kõik sammud, mis ta teeb, toovad kaasa palju probleeme. Mobilisatsiooniga on raskusi, rindel on kaotused suured, eriti riivas teda Kertši silla rünnak.”

Nagu näitab meile Ukraina sõda ning rünnakud näiteks Nord Streami gaasitorudele, ei kohku Venemaa rünnakutes hävitama ka kriitilist infrastruktuuri. “Venemaa püüab tekitada segadust ja ebakindlust meie ühiskonnas, poliitikutes ja ametkondades. Nüüd tullakse tagasi ka meredomeeni juurde. Küll aga positiivsest küljest on see, et lääneriikide vahel on Läänemerel hea koostöö, mis lihtsustab rünnakute avastamist ja võimaldab neile korraldada vastutegevust. NATOs on juba aastaid pööratud tähelepanu sellele, et kriitiline infrastruktuur on ohus ja et Venemaa harjutab ning loob võimekusi, et seda ohustada. Merel toimuvat on raske tuua avalikkuse ette, kuid aktiivne töö käib ning praegu võtakse tarvitusele näiteks palju meetmeid ka Põhjamerel, et tagada sidekaablite turvalisus, mis kulgevad Euroopast USAsse,” rääkis Igor Schvede ning jätkas. “Kõige efektiivsemad oleme siis, kui teeme partneritega koostööd.”

Reformierakonna julgeolekutuuri kohtumised toimuvad üle Eesti, kus nii värsked kui kogenud reformierakondlased arutavad üheskoos publikuga päevakajalistel teemadel, kuhu suunas Eesti peaks liikuma ning kuidas saame Eesti julgeolekut hoida kindlates kätes.

Toimunud kohtumist on võimalik järele vaadata siin.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt