Tallinna volikogu hakkab arutama perepesade loomist

Uudis
|
|
24.01.2023

Neljapäevasel istungil hakkab Tallinna linnavolikogu arutama Reformierakonna fraktsiooni ettepanekut asuda tegema ettevalmistusi perepesade ehk ennetus- ja peretöökeskuste loomiseks Tallinna asumitesse, et pakkuda lastele ja nende peredele vajalikku tuge ja abi.

Tallinna linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni liikme Sirlis Sõmer-Kulli (RE) sõnul on lapse heaolu tagamiseks oluline soodustava ja toetava keskkonna loomine ning perepesad on suurepärane võimalus pakkumaks lapseootel ja lastega peredele igakülgset professionaalset nõu, tuge ja erinevaid teenuseid laste kasvatamisel ning peresuhete loomisel ja hoidmisel.

“Tegemist on suuresti ennetustöökeskusega, et ära hoida keerulisemaid juhtumeid, kus abivajadus on suurem ja oluliselt kulukam. Tihti jõutakse abini alles siis, kui lastega peredel on juba tekkinud tõsised probleemid, näiteks lapsel on tekkinud keerulisemad psühholoogilised või arenguprobleemid, vanematel vaimse tervise mured või on perel raskusi üldise toimetulekuga,” selgitas Sõmer-Kull.

“Tallinn küll pakub erinevaid teenuseid, kuid need on üle linna laiali ja sellist ühte keskust, kuhu on kogu vajalik kokku koondatud, ei ole. Sellepärast kulub lapsevanematel palju ressurssi ja seetõttu võivad infopuuduse või logistilise keerukuse tõttu pered jäädagi abita. Samuti on tänased teenused Tallinnas suunatud pigem juba tekkinud probleemide lahendamisele, ennetustegevused on piiratud kättesaadavusega. SA Lapse Heaolu Arengukeskuse poolt välja töötatud perekeskuste mudel on järeleproovitud tõenduspõhine lahendus ennetusvõimaluste pakkumiseks,” lisas ta.

Sõmer-Kulli arvates peaksid linnajuhid mõtlema ennetustööst kui kasutegurist, sest raskemaid juhtumeid vältides on elanikkond tervem ning vajab vähem sotsiaalseid teenuseid ja abi, mida linn lõpuks pakkuma peab. „Loodan seega väga, et perepesade loomise ettepanek saab volikogus laiapindse toetuse,“ selgitas Sõmer-Kull.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt