Tallinna munitsipaalspordikool tehakse spordiklubide arvelt

Uudis
|
Õnne Pillak
|
05.03.2014

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul tuleb Tallinna linnal anda noortespordile lisaraha, mitte luua spordiklubide arvelt valitutele eelistingimusi.

„Tallinna linnavalitsuse tänane otsus luua munitsipaalspordikool on oht 20 aastat rajatud pealinna spordisüsteemile, mis linnapea poliitiliste mängude tõttu on määratud kokkukukkumisele. On avalik saladus, et antud samm ei ole mitte siiras soov noortesporti enam toetada, vaid reaktsioon valitsuse otsusele 2015. aastal anda noortetreeneritele 3,5 miljonit eurot nende sotsiaalsete garantiide tagamiseks,“ ütles Pillak.

Pillaku arvates ei looda munitsipaalspordikooliga paremaid tingimusi noortele spordisõpradele. „Vastupidi. Selle sammuga antakse karm hoop eraõiguslikele spordiklubidele ja neile, kes klubides täna sportimas käivad,“ selgitas ta.

„Pealinna spordiklubid siplevad juba rahakitsikuses tänu linna kärbetele noortespordi rahastamisel. Selle asemel, et neilt veel raha ära võtta, tuleks linnal hoopis noortespordi rahastamist suurendada,” lisas ta.

Volikogu liikme sõnul ei üllataks teda, kui järgmisena otsustaks linnavalitsus, et Tallinnas rahastatakse noortesporti üksnes loodava munitsipaalkooli kaudu.

„Kõigepealt võttis Savisaare linnavalitsus toetuse ära erakoolidelt ja huvialakoolidelt, nüüd siis minnakse spordiklubide rahakoti kallale, et luua linnapeale isiklik spordimeeskond. Sellisest käitumisest kannatavad üksnes lapsed ja noored, kes käivad spordiklubides treenimas ja nende treenerid,“ lisas ta.

„Iseenesest on sporditegevuse toetamine positiivne, kuid seda juhul, kui otsuseid ei tehta teiste arvelt. Antud juhul see nii läheb. On ju kõigile teada, et Tallinna linnal ei ole raha üle, sest kõik lisavahendid lähevad kuluka „prii“ transpordi peale, seega tuleb uute algatuste tarbeks vajaminevad vahendid võtta olemasolevate vahendite seest. Teisisõnu kellegi teise arvelt,“ selgitas Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt