Tallinna maratonil selgub kiireim riigikogulane

Uudis
|
11.09.2011

Täna toimuval Eesti läbi aegade suurimal jooksuvõistlusel SEB Tallinna maraton 2011 astuvad teiste hulgas võistlustulle ka Riigikogu liikmed Aivar Sõerd, Arto Aas ja Lauri Luik. Sõerd ja Aas jooksevad 10 kilomeetrit, Luik maratoni.

Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma esimees ning Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik ütles, et lisaks seadusloomele ja sporditaristu arendamisele on oluline näidata ka ise sportlikku eeskuju. “Meie soov on, et üha enam inimesi leiaksid tee liikumisharrastuse ja tervislike eluviiside juurde.”

“Valitsusliidu üks eesmärke liikumisharrastuse, spordi ja tervislike eluviiside propageerimisel on, et aastaks 2014 oleks korrapärase liikumisharrastusega hõlmatud 35% asemel 45% elanikkonnast. Liigume selle eesmärgi suunas jooksusammul,” sõnas Luik.

Lauri Luik on 2008. aastast valitsev maailmameister parlamendisaadikute maratonijooksus isikliku rekordiga 2:49.

Tallinna maraton on Rahvusvahelise Maratonide ja Pikamaajooksude Liidu (AIMS) poolt 50 maailma parima maratoni hulka valitud jooksuvõistlus. Maratonile on registreerunud üle 1400 jooksja, poolmaratonile üle 1300, 10km jooksule üle 8100 ning kõnnile ligi 6300 spordisõpra.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt