Tallinna linnavõim võitleb lasteaedade abitöötajate palgatõusu vastu

Uudis
|
13.06.2007

Keskerakondlik Tallinna linnavalitsus lükkas tagasi linnavolikogu Reformerakonna fraktsiooni ettepaneku tõsta lasteaedade abipersonali palkasid vähemalt 65 protsendini noorempedagoogi palgast.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Märt Kubo sõnul ei saa pidada normaalseks, et lasteaedade abiõpetajad ja abipersonal töötavad lasteaias miinimumpalgal. „Viimastel valimistel oli keskpartei valmis lubama keskmiseks palgaks 25 000 krooni ja täna teatavad nad, et 5000 krooni heale töötajale maksta on liiast,” imestas Kubo.

„Oleme kohtunud mitmete lasteaedade juhatajatega ning kõige valusama probleemina on kõlama jäänud just abitöötajate leidmine. Tallinna elukalliduse ja tööjõupuuduse juures ei tulda tööle lasteaeda, samas ei soovi linnavalitsus koostöös opositsiooniga olukorda parandada. Mis siin ikka arvata, ju siis Keskerakonnale ei lähe korda, kes meie lapsi hoiavad ja kasvatavad.” lisas oravate fraktsiooni aseesimees.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt