Tallinna Linnavalitsuse liikmete ülemaksmine tuleb lõpetada

Uudis
|
17.09.2015

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon esitas eelnõu, mille kohaselt lõpetatakse Tallinna Linnavalitsuse liikmetele tasu maksmine linna enda ettevõtte nõukogudesse kuulumise eest. Ettepaneku kohaselt tehakse vastavasisuline muudatus Tallinna põhimäärusesse.
 
„Reformierakonna fraktsiooni on seadnud eesmärgiks korrastada Tallinna linna põhimäärust. Me oleme soovime, et Tallinn liiguks ausama valitsemise suunas ja seetõttu oleme algatamas rida eelnõusid, mis kehtivat olukorda muudaks,“ sõnas fraktsiooni esimees Leemets. Esitatud eelnõuga korrastatakse juhtimistasusid, mis makstakse alusetult linnavalitsuse liikmetele. On tavaks, et ministrid ei osale nõukogudes. Me tahame sama põhimõtte tuua üle ka linnavalitsemisse.
 
Linnavalitsuse liikmete tasud on kerkinud kõrgustusse. Näiteks Taavi Aas teenis möödunud aastal abilinnapeana kuus keskmiselt 3449 €, nõukogudesse kuulumise eest sai ta lisaks 2730 eurot. Seda on rohkem kui kuus teenib näiteks president või peaminister.
 
Ausasse valitsemisse ei sobi olukord, kus abilinnapead ühest küljest jagavad linna äriühingutele raha tegutsemiseks ja teisalt nõukogude liikmetena vastutavad raha kasutamise eest äriühingus. Taavi Aas kuulub näiteks Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukokku, aga transport ongi Aasa haldusalas. See on linnapea käskkirjaga tema töövaldkond.
 
Eelnõuga on võimalik tutvuda Tallinna infosüsteemis Aktal.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt