Taavi Rõivas: saavutasime kokkuleppe valitsusvastutuse jaotuses

Uudis
|
06.04.2015

 

Reformierakonna esimehe Taavi Rõivase sõnul on koos Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esindajatega kokku lepitud valitsusvastutuse jaotuses. Reformierakond vastutab aastateks 2015-2019 loodavas valitsusliidus seitsme valdkonna eest ning SDE ja IRL kumbki nelja eest.
 
„Saavutasime ühise arusaama valitsusvastutuse jaotuses. Moodustatava valitsusliidu eesmärkideks on Eesti julgeoleku tugevdamine, lastega perede toimetuleku parandamine, tööjõumaksude vähendamine, madalapalgaliste toimetuleku suurendamine, riigi ja kohaliku halduse reformimine ning ääremaastumise leevendamine,“ lausus Rõivas.
 
Reformierakonnale kuuluvad kokkuleppe järgi uues valitsusliidus peaministri, välisministri, majandus- ja taristuministri, siseministri, maaeluministri, haridus- ja teadusministri ning riigihalduse ministri portfellid. 
 
SDE vastutab kaitseministri, kultuuriministri, tervise- ja tööministri ning väliskaubandus- ja ettevõtlusministri portfellide eest. 
 
IRL vastutab keskkonnaministri, rahandusministri, sotsiaalkaitseministri ning justiitsministri portfellide eest.
 
Reformierakonna volikogu toimub täna algusega kell 18 Tallinnas, Nordic Hotel Forum konverentsikeskuses. Volikogu päevakorras on erakonna osalemise otsustamine Vabariigi Valitsuses ja loodava võimuliidu koalitsioonileping.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt