Taavi Rõivas: Koidula piirijaam loob uusi võimalusi

Uudis
|
08.07.2011

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts esitleb täna peaminister Andrus Ansipile Kagu-Eestis peatselt valmivat Koidula raudteepiirijaama ehitust.

„Tegemist on ühe viimaste aastate suurima objektiga, mis Eestis riigi poolt ehitatud. Suve lõpus valmiv piirijaam läheb vanas rahas maksma üle miljardi krooni,” rääkis Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi nõukogu esimees Taavi Rõivas.

Rõivas märkis, et lisaks kontrolli paranemisele Euroopa Liidu välispiiril, on piirijaama valmimine tähtis veel vähemalt kahel põhjusel. Esiteks on see oluline Tartu elanikele, sest raudteevedude tolliprotseduurid ei toimu enam ülikoolilinnas, vaid piiril. Teisalt tehti ehituse käigus korda hulk kohalikke ühendusteid.

„Valmiv piirijaam loob uusi võimalusi kaubavahetuseks Venemaaga, parandades piirikontrolli kõige kaasaegsemaid vahendeid kasutades. Näiteks paigaldatakse Koidulasse statsionaarne Hiina päritolu röntgenisüsteem, mis paikneb kahel pool raudteed. Piiri ületav rong sõidab seadmete vahelt läbi,” selgitas Rõivas.

Kagu-Eestist Riigikogusse valitud Valdo Randpere sõnul on Koidula piirijaam hea näide sellest, kuidas Eestis investeeritakse äärealadele.

„Luuakse hulk töökohti, neist paljud on kõrge lisandväärtusega – tolliametnikud ja erinevate kontrollseadmete operaatorid. Tööd saavad ka kohalikud inimesed,” rõõmustas Randpere.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt