Sõerd: riigieelarve osas valitseb üksmeel

Uudis
|
05.12.2013

Riigikogu rahanduskomisjon arutab täna 2014. aasta riigieelarve seaduse eelnõule tehtavaid muudatusettepanekuid.

„Seoses firmaautode käibemaksustamise tulude ümberstruktureerimisega tuli täiendavaks eelarve tasakaalustamiseks otsida katteallikaid, et võtta vastu eelarve, mis võimaldab 2014. aastal tõsta pensione, suurendada riigi kõikide valitsemisalade palgafonde, sealhulgas tõsta õpetajate palku ja tagada toimetulekutoetuste tõus,“ ütles Riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

„Koostöös ettevõtlusorganisatsioonide ja Rahandusministeeriumiga on lähitulevikus võimalik lahendused leida ka firmaautode käibemaksustamise küsimuses. Selle teema osas on kõik osapooled üksmeelel põhimõtteliste suundumuste osas, milleks on maksuaukude vähendamine,’’ märkis Sõerd.

2014. aasta riigieelarve võetakse Riigikogus vastu kolmapäeval, 11. detsembril, nagu varasemalt planeeritud. Eelarve on kavandatud valitsuse poolt ca 4% suuremate tulude prognoosiga kui mööduval aastal, mille aluseks on Eesti majanduse mõõdukalt optimistlik olukord.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt