Sõerd: maksukoormus tõuseb

Uudis
|
Aivar Sõerd
|
12.01.2017

Riigikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest liige Aivar Sõerd palub rahandusminister Sven Sesteril (IRL) selgitada rekordkõrgusele tõusvat maksukoormust ja seda, kas riigieelarve strateegia näeb ette maksukoormuse tõstmist ka järgnevatel aastatel.

“Tänavuse riigieelarve menetlemisel riigikogus rõhutasite eelarve esimesel lugemisel peetud kõnes, et maksukoormust te ei tõsta, eelarve menetlemise ajal ütlesite avalikes kommentaarides, et maksukoormus alaneb keskmiselt 0,2% ja et 2017. aasta eelarve on majanduskasvu ja kindlustunnet toetav eelarve,” seisab Sõerdi arupärimises.

21. detsembril rahandusministeeriumis peetud pressi infotunnis jagatud materjalidest on selgunud, et maksukoormus tõuseb 2017. aastal 0,6% – 35% SKTst.

Sõerd küsib rahandusministrilt, millised 2017. aasta eelarve menetlemise ajal tehtud otsused ja eelarvekavasse tehtud muudatused tõid kaasa varem plaanitud maksukoormuse vähendamise asemel maksukoormuse tõusu ja kas rahandusministeerium on analüüsinud, kuidas mõjutab Eesti ajaloos rekordkõrgusele tõusev maksukoormus riigi majanduse konkurentsivõimet, arvestades naaberriikide maksukoormusega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt